Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İmam Hatiplerden Kur’an Ziyafeti

Giriş Tarihi: 8.7.2015 12:10 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
İmam Hatiplerden Kur’an Ziyafeti
Geçmiş Ramazanların zenginliğinin yaşandığı Bağcılar, Ramazan ayı münasebetiyle İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen “Kur’an Ziyafeti” adlı programda dünya çapında tanınan imam ve hatipleri ağırladı. İmam ve Hatipler, Bağcılar Meydanı’nı doldurarak kendilerini huşu içerisinde dinleyen Bağcılarlılara Kur’an ziyafeti sundu.
Bağcılarlılar, 11 ayın sultanı Ramazan ayını geçmiş yıllardaki zenginlikleri aratmayan manalı ve güzel etkinliklerle yaşıyor. Etkinlikler kapsamında düzenlenen Kur’an Geceleri’nde ilçe sakinleri birbirinden değerli imam ve hafızların okuduğu Kur’an-ı Kerim’i dinliyorlar.
Bağcılar İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Kur’an Ziyafeti Programı da yoğun ilgi gördü. Kurulan sahnede yerlerini alan tanınmış imam ve hatipler ilçe sakinlerine unutamayacakları bir program yaşattılar. Ebubekir Camii İmam-Hatibi Hasan Kılıç, Yeşilbağ Ulu Camii İmam-Hatibi Asaf Albayrak, Bağcılar Merkez Camii Müezzini Zeynel Kaya ve Merkez Camii Müezzini Halil Köse’nin Kur’an tilaveti ilgiyle dinlendi.
“İLAHİ VE KASİDE DUYGULANDIRDI”
Programın ilerleyen dakikalarında ayrıca Kumova Camii Müezzini Şahin Çakmak, Barbaros Camii Müezzini Ekrem Aydın ve Çiftlik Demircan Camii Müezzini Süleyman Akpunar da okudukları İlahiler ve Kasidelerle programa renk kattılar.
BAĞCILAR MEYDANI’NDAN ALLAHU EKBER SEDASI YÜKSELDİ
Programda ayrıca Yunus Emre Kur’an Kursu Öğreticisi Ömer Gören ve İlahi Grubu da Salavat-ı Şerif’i okurken ilçe sakinleri de onlara eşlik ettiler. Davetliler yine İlçe Uzman Vaizi Kamil Abdullahoğlu’nun yaptırdığı duaya birlikte ‘amin’ dediler.
Radyo 7’den Umut Öztürk’ün sunuculuğunu yaptığı programda bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Hasan Hüsnü Sula, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’i manalı ve duygulu okuyan imam hatiplere teşekkür etti. Dünyanın değişik coğrafyalarında zulme maruz kalan Müslümanlar için dualar yaptıklarını da belirten Sula, “Ramazan ayı garipleri, muhtaçların, zulüm altında yaşayanların sesinin duyulduğu aydır. Muhacirlere olma vaktidir. Mübarek Ramazan ayının tüm İslam alemine huzur, mutluluk ve barış getirmesini yüce Allah’tan (c.c) niyaz ediyorum. Programa ilgi gösteren tüm davetlilere teşekkür ediyorum” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İmam Hatiplerden Kur’an Ziyafeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN