Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mercedes-benz Türk’de Atama

Giriş Tarihi: 8.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörlüğü görevine Şükrü Bekdikhan getirildi.
Mercedes-Benz Türk’ün otomobil satışında gösterdiği yüksek performans nedeniyle yeni bir yapılanmaya gidilerek, Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörlüğü kuruldu. Bugüne kadar elde edilen başarıların daha da artırılması hedefiyle kurulan yeni direktörlüğün başına da Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörü olarak Şükrü Bekdikhan atandı.
Mercedes-Benz otomobil grubu, geçtiğimiz 5 yıl içerisindeki Türkiye’de yüzde 140 oranında büyüme sağlayarak 2014 yılında 23 bin 100 adetlik rekor satış adedine ulaştı. Yıllar içerisinde elde edilen bu önemli ve büyük başarının sürdürülebilir şekilde devamı için Mercedes-Benz Türk bünyesinde yeni bir yapılanmaya gidilerek, Temmuz 2015 itibariyle Mercedes-Benz Otomobil Pazarlama ve Satış Direktörlüğü kuruldu. Mercedes-Benz otomobillerin genişleyen ürün portföyü ile satış adetlerini artırmayı hedefleyen yeni direktörlüğün başına ise 1992 yılından bu yana Mercedes-Benz Türk bünyesinde çeşitli pozisyonlarda görev alan Şükrü Bekdikhan, Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü olarak atandı.
ŞÜKRÜ BEKDİKHAN KİMDİR?
Dokuz Eylül Üniversitesi ve Westfalen Münster Üniversitesi’nde işletme dalındaki eğitimini tamamladıktan sonra 23 yıl önce Mercedes-Benz Türk bünyesinde görev yapmaya başlayan Şükrü Bekdikhan, 2007 yılında Mercedes-Benz Otomobil ve Hafif Ticari Araçlar Bölüm Müdürü olarak tayin edildi. 2009 yılında Mercedes-Benz Türk Otomobil Grubu Bölüm Müdürü olarak atanan Bekdikhan ve ekibi önderliğinde Mercedes-Benz otomobil satışları, Türkiye premium otomobil segmentinde önemli seviyede yükseldi.
1964 doğumlu, evli ve iki çocuk babası olan Şükrü Bekdikhan, 01 Temmuz 2015 tarihi itibariyle Mercedes-Benz Türk’ün ilk ’Mercedes-Benz Otomobil Grubu Pazarlama ve Satış Direktörü’ olarak görevine başladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mercedes-benz Türk’de Atama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN