Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Rişvanlar’ın İftarı Binlerce Kişiyi Aynı Sofrada Buluşturdu

Giriş Tarihi: 8.7.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 15:56
Rişvanlar Kültür Eğitim Ve Dayanışma Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Dernek Şube Başkanı Kenan Acıkök’ün iftarı binlerce insanı aynı sofrada buluşturdu.
Rişvanlar Kültür Eğitim Ve Dayanışma Federasyonu Başkan Yardımcısı ve İstanbul Dernek Şube Başkanı Kenan Acıkök’ün iftarı binlerce insanı aynı sofrada buluşturdu. Rişvanların Türkiye’nin mozaiğinin en güzel örneği olduğunu belirten Kenan Acıkök, "Rişvanlar, 47 oymak ve cemaatten oluşuyor, Türkiye nüfusunun büyük bir çoğunluğu Rişvandır. Bu o kadar büyük ve güzel bir ailedir ki bu aileye Türkler, Kürtler, sünniler, aleviler herkes dahildir. Aynı kökten gelen bazıları Kürtçe konuşup, kendini Kürt olarak görürken, bazıları da kendini Türk olarak görür fakat bu onların kardeşliğini ve aynı kökten geldikleri gerçeğini değiştirmez. Bence bu Türkiye’yi özetleyen bir durum" ifadelerini kullandı.
Acıkök, "iftarımıza iştiraklerinden dolayı Federasyon başkanımız sayın Ali Avcı’ya ve onursal başkanımız sayın Dr.Hüseyin Avcıya teşekkürlerimi sunarım" dedi.
Ramazan ayının birlik ve beraberlik ayı olduğunu vurgulayan Kenan Acıkök, "Allah’a iman edenlerin ’Tevhid’ akidesinde birleşmesini bu birlik ve beraberliğin ebediyete kadar sürmesini diliyorum. Ramazan, birlik ve beraberlik ayı, Ramazan paylaşma ayı. Bu ayda paylaşmanın azalmaya değil berekete ve çoğalmaya vesile olduğunu hepimiz görüyoruz. Birbirlerini tanımayan binlerce insan aynı sofrada buluşuyor, konuşuyor, dertleşiyor. Bu birlikteliğin daim olmasını diliyorum " dedi.
Farklı coğrafyalarda yaşanan savaşlar ve baskılara da dikkat çeken Acıkök, "Ramazan ayının Müslüman coğrafyada akan kanın ve gözyaşının dinmesine vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum" dedi.
Kenan Acıkök’ün düzenlediği ve herkese açık olan, 2 binden fazla vatandaş katıldığı iftar, İftar programı hafızların Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Semazen, ilahi grupları, mehteran ve kılıç kalkan gösterileri ile gönülleri ve gözleri de doyuran iftar programı teravih namazına kadar devam etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rişvanlar’ın İstanbul İftarı Binlerce Kişiyi Aynı Sofrada Buluşturdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN