Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Esenyurt Üniversitesi Tercih Yolunda Sektör Çalışanlarını Da Unutmadı

Giriş Tarihi: 9.7.2015 17:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Esenyurt Üniversitesi 14 Temmuz’a kadar sürecek olan üniversite tanıtım günleri devam ederken yeni mezun adayların yanında sektörde çalışmaya devam ederken lisans eğitimini tamamlamak isteyen adayları da unutmadı.
İstanbul Esenyurt Üniversitesi zorlu sınav maratonunun ardından başlayan tercih süreci için İstanbul’un çeşitli noktalarında standlar açtı. Beylikdüzü Meydanı’nda açılan standda konuşan İstanbul Esenyurt Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. M. Ali Bilginoğlu, tavsiyelerde bulunurken, liseden yeni mezun olan adayların yanında sektörde çalışmaya devam ederken lisans eğitimini tamamlamak isteyen adayları da unutmadı. “Uygulamalı bilimlerde sektörde uzman olan deneyimli elemanlardan ders alma imkanı daha fazla. Fakültelerde ise doktoralı elemenlar ders veriyorlar”diyen Prof. Dr. M. Ali Bilginoğlu, “Fakültelerde daha çok teorik bilgi sunuluyor. Diplomaları ise lisans diplomasıyla eş değerdir. Dolayısıyla iş bulma imkanı açısından büyük bir fark yok. Bu nedenle sektörde çalışan kişilerin uygulamalı bilimlere yönelmesini, yeni mezun olup alana yeni giriş yapacak kişilerin ise fakülteleri tercih ederek teorik bilgiye yönelmesini tavsiye ediyoruz” dedi.
Uygulamalı Bilimler Fakültesi bünyesindeki bölümlere de değinen Prof. Dr. M. Ali Bilginoğlu, “Uygulamalı Bilimler Fakültesi son dönemde popüler bir yüksekokuldur. 4 yıl sürüyor ve lisans diploması veriyor. Bu fakültede 2 bölümümüz var; Uluslararası Lojistik ve Uluslararası Ticaret. Bu iki bölüm gelişen ticaret pazarında önemli bir yere sahip. Üretim globalleşti ve üretimde bir tedarik zinciri mevcut. Hammaddeden tüketim malına oradan da tüketiciye kadar ulaşan bir zincir. Bu zincirin kopmaması ve en hızlı şekilde yürütülmesi önemli. İşte lojistik firmaları bu fonksiyonu yerine getirmeye çalışıyorlar ve vasıflı elemana ihtiyaç var” diye konuştu. Uluslararası Ticaret bölümünün de son yıllarda popüler olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. M. Ali Bilginoğlu, “Bu bölümün mezunları özellikle dış ticaret şirketlerinde iş bulabiliyorlar. Kamu sektöründe Ticaret Bakanlığı ve Dış Ticaret Müsteşarlığı iş alanları arasında. Gelir düzeylerini yükseltme imkanına sahip olacaklar” ifadelerini kullandı.
Önümüzdeki dönemde başka bölümler de açmak istediklerini söyleyen Prof. Dr. Bilginoğlu, “Önümüzdeki dönemde bu fakülte bünyesinde Bankacılık ve Muhasebe Bilgi Sistemleri bölümlerini de açmayı hedefliyoruz. Muhasebe Bilgi Sistemleri bölümü faydalı ve iş alanları fazla olan bir bölüm. Özellikle denetim ve finans konusunda önemli iş alanları sunuyor” açıklamalarında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Esenyurt Üniversitesi Tercih Yolunda Sektör Çalışanlarını Da Unutmadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN