Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Uzmanı Mine İzgi, "Aile" Kavramını Anlattı

Giriş Tarihi: 10.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Kağıthanelilere aile kavramı ile ilgili bilgi veren Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Mine İzgi, ‘’Şikayet etmeyi bırakın. Bu hayatınızdaki kötü durumlara çare olmayacak. Onları düzeltmek için bolca çaba gösterin ve daima şükredin’’ dedi.
Geleneksel Ramazan programlarının vazgeçilmezi Hasbahçe söyleşilerinin konuğu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Uzmanı Mine İzgi, Kâğıthanelilere ‘Aile’yi anlattı. Aile kavramını ele alan İzgi, alanda bulunan Kağıthanelilere aile kurarken ve çocuk yetiştirirken dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.
Soru-cevap şeklinde sunduğu konuşmasında Mine İzgi, bir ailede bulunması gereken özellikleri sıralayarak ‘’Samimiyet, saygı, sevgi, sadakat, sorumluluk ve sabır; güçlü bir ailenin olmazsa olmazlarıdır. Ancak bunlar içinde ‘samimiyet’ hepsinden önce gelir. Evlenmeye karar veren gençlere tavsiyem; lütfen niyetlerinde samimi olsunlar’’ dedi.
Bir evlilikte 7’nci gün, 7’nci ay ve 7’nci yıl zaman kronolojisinde günümüzde aile içi iletişimin giderek zayıfladığına dikkati çeken İzgi, çiftlerin evliliklerinin ilk dönemlerindeki heyecanı giderek yok ettiklerini belirtti.
Evliliklerde belli bir süre şikayetlerin arttığını vurgulayan Mine İzgi, ‘’Şikayet etmeyi bırakın. Bu hayatınızdaki kötü durumlara çare olmayacak. Onları düzeltmek için bolca çaba gösterin ve daima şükredin’’ dedi.
Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ve eşi Fatma Kılıç da Mine İzgi’yi dinleyenler arasındaydı. Başkan Kılıç, İzgi’ye konuşmasının sonunda teşekkür etti ve Kağıthane’nin sembollerinden lale plaketi takdim etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Uzmanı Mine İzgi, "Aile" Kavramını Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN