Türkiye'nin en iyi haber sitesi

E-ticaret Yapan KOBİ’leri, Düğünler Ve Fazla Kilolar Sevindirdi

Giriş Tarihi: 10.7.2015 10:58 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 16:30
Yazla birlikte düğün mevsiminin gelmesi LCD televizyon, küçük ev aletleri gibi ürünlerin satışlarını yüzde 35 oranında artırırken, mücevher ve takı kategorisinde tek taş pırlanta ve altın satışlarında yıl geneline göre yüzde 77’lik bir artış gerçekleşti.
Yaz aylarının başlamasıyla birlikte e-ticaret pazarında yaşanan gelişmeleri e-ticaret altyapı sağlayıcısı IdeaSoft analiz etti. 5 binin üzerinde KOBİ arasında yapılan analize göre, internet üzerinden yapılan satışlarda yaz aylarında en çok artış görülen ürünler arasında LCD televizyonlar, küçük ev aletleri, mücevher ve takılar dikkat çekti. Yazla birlikte düğün mevsiminin gelmesi LCD televizyon, küçük ev aletleri gibi ürünlerin satışlarını yüzde 35 oranında artırırken, mücevher ve takı kategorisinde tek taş pırlanta ve altın satışlarında yıl geneline göre yüzde 77’lik bir artış gerçekleşti.
Yaz gelince satışlarının artması en çok beklenen ürünler olan klimalar, tüm Türkiye’de yağmurlu havaların tam olarak geçmemesi ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyretmesi nedeniyle beklenenden daha az ilgi görüyor. Geçtiğimiz yıl Haziran ve Temmuz başını kapsayan aynı dönem içinde internet üzerinden satışları yüzde 650 artan klimalar, bu yıl ancak yüzde 380’lik bir artış gösterebildi.
Yaz mevsiminin gelmesiyle insanların fazla kilolarından kurtulmak istemesi, internet üzerinden spor ekipmanları ve malzemelerinin satışlarını da önemli ölçüde artırdı. Bu ürünlerin satışları bir önceki mevsime göre yüzde 30 artarken, okulların kapanması ve öğrencilerin karnelerini almasının da etkisiyle internet üzerinden bisiklet satışları da aynı dönemde yüzde 42’lik bir artış sergiledi. Analize göre yazın gelmesiyle satışlarında en çok artış yaşanan diğer ürünler ise kozmetik ürünleri ve oto aksesuarları oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
E-ticaret Yapan KOBİ’leri, Düğünler Ve Fazla Kilolar Sevindirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN