Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Euromoney Mükemmellik Ödülleri Sahiplerini Buldu

Giriş Tarihi: 10.7.2015 17:08 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 17:42
Uluslararası finans dergisi Euromoney tarafından her ülkede sektörün en iyilerine verilen ’Euromoney Mükemmellik Ödülleri’ sahiplerini buldu. Törende Türkiye’nin ‘En İyi Birleşme & Satın Alma Danışmanı’ ödülünü ÜNLÜ & Co aldı.
Yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, finansal yayın organı Euromoney tarafından Türkiye’nin “En İyi Birleşme & Satın Alma Danışmanı” seçildi. Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu ÜNLÜ & Co, birleşme ve satın almalar yolu ile şirketlerin kurumsal stratejilerini başarmalarını sağladığı, bölgeler arası satın alım işlemlerinin gerçekleşmesinin önünü açtığı ve M&A operasyonlarının doğal çetin şartları içerisinde lider olarak kalmayı başardığı için ödüle layık görüldü. Ödül, Londra’da düzenlenen bir törenle ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut L. Ünlü’ye takdim edildi.
“Finans çevrelerinin en saygın yayın organlarından birisi tarafından Türkiye’nin en başarılı ve en iyi birleşme & satın alma danışmanı olarak seçilmiş olmaktan gurur duyuyoruz” diyen ÜNLÜ & Co Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut L. Ünlü, “Bu ödül, müşterilerimizle kurduğumuz uzun ömürlü bağın bir sonucudur. 1996 yılında bağımsız bir finansal danışmanlık firması olarak kurulan ÜNLÜ & Co, günümüzde Türkiye’nin lider yatırım bankacılığı hizmetleri ve varlık yönetimi grubu olmuştur. Türkiye’yi doğru yatırımlarla buluşturmayı, büyük bir ustalığa ve girişimci ruha sahip Türk şirketlerine de yurtdışına açılma sürecinde en büyük desteği sunmayı bir ilke edindik. Bugün Türkiye’nin dev şirketlerine birleşme ve satın alma konusunda danışmanlık hizmeti veriyoruz. ÜNLÜ & Co olarak 2014 yılında 3,7 milyar dolarlık yabancı satın alma ve birleşme işlemini gerçekleştirmemiz ve bu ödüle layık görülmemiz de kararlılığımızın ve güvene dayanan müşteri ilişkilerimizin bir neticesidir” açıklamalarında bulundu.
Daha önce de uluslararası finans dergisi ICFM (Intercontinental Finance Magazine) tarafından yılın M&A Firması, Yılın Borç Finansmanı ve Danışmanlık Firması seçilen ÜNLÜ & Co, bu yıl ayrıca Avrupa İş Ödülleri’nde de (European Business Awards) “Ulusal Şampiyon” ilan edilmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Euromoney Mükemmellik Ödülleri Sahiplerini Buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN