Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vizyoner Öğretmen Akademisi

Giriş Tarihi: 10.7.2015 16:48 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 17:42
Eğitim kalitesinin, öğretmen kalitesini geçemeyeceği gerçeğinden yola çıkan Vizyon Koleji, öğretmenlerin mesleki gelişiminin sağlanmasının bir okulun öğretim kalitesinin en önemli unsuru olması bilinciyle Vizyoner Öğretmen Akademisi’ni (VÖA) kurdu.
Vizyon Koleji, öğretmenlerinin profesyonel mesleki gelişimini Vizyoner Öğretmen Akademisi (VÖA) ile pekiştiriyor. Eğitim kalitesinin, öğretmen kalitesini geçemeyeceği gerçeğinden yola çıkan Vizyon Koleji, öğretmenlerin mesleki gelişiminin sağlanmasının bir okulun öğretim kalitesinin en önemli unsuru olması bilinciyle VÖA’yı kurdu.
Vizyon Kolejinin Kurucusu Cem Arıtuluk “Öğretmenlerimizi üst düzey 21. yüzyıl öğreticileri haline getirmek ve onları sürekli formda tutmak için Vizyoner Öğretmen Akademisi programını başlattık” dedi. Arıtuluk sözlerine şöyle devam etti; "Görevi, sadece öğretmen koçluğu olan, yerli ve yabancı eğitim uzmanlarının yıl boyu yaptıkları sistematik eğitim ve geri bildirimler sayesinde Vizyon Koleji, nitelikli öğretmenlerin üst düzey öğreticilere dönüştüğü bir okul haline geldi. Bu da okulun eğitim kalitesinin her zaman en üst düzeyde olmasını sağlıyor.
"YENİLİKÇİ, GENÇ VE DİNAMİK BİR EKİP YÖNETİYOR"
Bizce dünyanın en önemli işini yapan öğretmenlerin sistematik geribildirimlerle gelişmeye ve formda kalmaya ihtiyacı var. Vizyon Akademi eğitmenleri kampüste yıl boyu kesintisiz faaliyet gösteriyor ve sadece bu alana odaklanıyor. Eğitmenlerimiz öğretmenlere sürekli ihtiyaç analizleri yapma, profesyonel atölye çalışmaları dizayn etme, online ve yüz yüze mesleki gelişim kaynakları sağlama, birebir koçluk-mentörlük hizmeti sunma, ders gözlemleri ve geribildirimler verme gibi hizmetler sunuyor".
DÜNYAYA ÖRNEK
Bu çalışmaları dünyanın eğitim alanında önde gelen üniversitelerle birlikte yürüttüklerine de dikkat çeken Arıtıluk, Arizona State Üniversitesi akademisyenleri, eğitimde teknoloji alanında dünyanın en büyük kuruluşu ISTE yetkilileri ve Newyork Keuka College akademisyenleri ile çalıştıklarını söyledi. Öte yandan kısa bir süre önce ’a gelerek Vizyon Kolejinin çalışmalarını yerinde inceleyen Amerikalı akademisyenler, uygulanan eğitim modeli ve Flexa ve Vizyoner Öğretmen Akademisi programlarına tam not vererek, dünyaya örnek olarak gösterdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vizyoner Öğretmen Akademisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN