Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Beyoğlu’nda "Birlik Sofrası" Cinderesi Parkında Kuruldu

Giriş Tarihi: 12.7.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Beyoğlu Belediyesinin Cinderesi Parkı’nda düzenlediği sokak iftarında vatandaşlarla buluşan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Belediye olarak mahallelerin dört bir yanında ısrarla bu sofraları kurmaya çalışıyoruz” dedi.
Beyoğlu Belediyesi, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD)’nin sponsor olduğu iftar yemeğinde İstiklal-Hacıahmet ve Yenişehir mahallelerini sakinlerini Cinderesi Parkında bir araya getirdi. Yemeğe; Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Harun Muş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemil Sarıcı, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı, belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. İlahi dinletisiyle iftar vaktini bekleyen vatandaşlar ezanın ardından dualarla oruçlarını açtı. Ramazan ayının maneviyatına uygun birlik ve beraberlik duygularını güçlendiren sokak iftarları yediden yetmişe tüm mahalleyi bir araya getirirken, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, iftar öncesi masaları dolaşarak mahalleliyle sohbet etti.
“GENÇLERİMİZİN BU FOTOĞRAF KARELERİNİ GÖRMEYE İHTİYACI VAR”
Mahalle sakinlerine hitaben bir konuşma yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Ramazan ayının rahmet, bereket ayı olduğunu söyleyerek şunları dedi: “Ramazan ayının bize öğrettikleri çok şey var. Örneğin sabahtan akşama kadar 17 saat aç ve susuz kalan bedenlerimiz, hayata çok farklı bakıyor. Nefis terbiyesi olarak Ramazan orucu bize olmayanın halini ne kadar iyi anlatıyor. Dolayısıyla Ramazan ayında yardımlaşma duygusu yükseliyor.”
Belediye olarak ısrarla mahallelerin dört bir yanında bu sofraları kurmaya çalıştıklarını anlatan Demircan, “Çünkü gençlerimizin bu fotoğrafları görmeye ihtiyacı var. Bunu mahallelerimizin orta yerlerinde gösteremezsek, söyleyerek de bir yere varamayız. Dolayısıyla bu Ramazan ayı toplum içindeki kardeşliği geliştirme fırsatı veriyor. Bu geleneğimizi devam ettirmede ısrarcı olacağımızı özellikle söylemek istiyorum” diye konuştu.
Demircan, konuşmasının sonunda iftar yemeğini veren Türkiye Genç İşadamları Derneği’ne teşekkür etti. İftara katılan Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Rahmi Çuhacı ise, her zaman bir arada olmaya ve paylaşmaya inandıklarını söyleyerek, bir arada bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Beyoğlu’nda "Birlik Sofrası" Cinderesi Parkında Kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN