Taksim Meydanı İle Gezi Parkı’nı Birleştirme Çalışmaları Başladı

Giriş Tarihi: 12.7.2015 10:38 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Taksim Meydanı Düzenleme Projesi kapsamında Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Proje kapsamında Taksim Meydanı ile Gezi Parkı’nın birleştirilme çalışmaları başladı.
Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi kapsamında Mayıs ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından başlatılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yaklaşık 2 yıl önce araç trafiğine kapatılarak yayalaştırılan meydan, yapılan çalışmalar sonrasında daha yeşil bir görüntüye sahip olacak. Çalışmalarda epeyce ilerleme kaydedilirken, Taksim Meydanı ile Gezi Parkı’nı birleştirme çalışmalarına da başladı. Bu kapsamda Taksim Meydanı’nın Talimhane girişiyle Gezi Parkı’nın yan bölümleri yaya yoluyla birleştirilecek. Gece ve gündüz demeden çalışmaları tüm hızıyla devam ederken yapılan çalışmalardan vatandaşlarda memnun.
Çalışmalardan oldukça memnun olduğunu belirten Taha Ural, “Meydan daha öncekli haliyle boştu. Baya bir yaya yolu vardı. Şimdi ise Gezi Parkı ile Taksim Meydanı’na birleştirecekler. Güzel de orturma alanları olacak, daha hoş ve güzel gözükecek. Eski haline göre daha güzel olacak. Çünkü boşluğun yerini görsellik ve güzellik alacak. Ağaçlar ekilecek, banklar koyulacak” dedi.
Bir başka vatandaş da, “Bence güzel olacak. Şu an daha güzel olacak. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık. Fotoğraftaki gibi olursa bu durum Gezi Parkı ve Taksim için güzel olacağını düşünüyorum” ifadelerini kullanırken bir başka vatandaş ise, “Burada çalışan insanlar baya bir emek sarf etmişler. Belediyenin de yaptığı işten geri çekilmemesi lazım. Burada yapılan iş güzel bir olaydır. İnsanlar için
burası daha iyidir. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Taksim Meydanı İle Gezi Parkı’nı Birleştirme Çalışmaları Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN