Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Altaylı Ve Altaist Bilim Adamları 20 Temmuz’da Antalya’da Buluşuyor

Giriş Tarihi: 15.7.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Altaylı Ve Altaist Bilim Adamları 20 Temmuz’da Antalya’da Buluşuyor
Esnaf Sanatkarlar Odası Birliği (İSTESOB)’nin organizasyonu içinde yer aldığı Altay Toplulukları Sempozyumu, 20-22 Temmuz 2015 tarihleri arasında Antalya’da Akdeniz Üniversitesi Eğitim ve Sosyal Tesisleri’nde yapılacak.
Bilimsel araştırmalar ve çalışmalar, tarihî süreç içinde Altay’dan çıkarak Merkezî Asya dahil olmak üzere Asya’nın en doğu ve en batı uç noktası ile Orta Avrupa’ya kadar yayılan halklar ve ülkeler arasında başta tarih, dil, din, inanç olmak üzere pek çok noktada ortak ve benzer uygarlık değerlerinin olduğunu ortaya koymaktadır. Avrupa kıtasından iki kat daha fazla bir coğrafî alana yayılan bu topluluklar, en geniş anlamda dil özellikleri dikkate alınarak Altay Toplulukları adıyla bilinmektedir.
Bu bağlamda sempozyumda, Altay Toplulukları’nın din ve inanç ritüelleri ile dil ve tarih meselelerini irdeleyen konular ele alınacaktır.
Sempozyuma başta Türkiye, Japonya, Kore Cumhuriyeti, Hindistan, Özbekistan, Kırgızistan, Kazakistan, Azerbaycan, Rusya Federasyonu, Macaristan, Almanya, Bulgaristan, Amerika Birleşik Devletleri olmak üzere 150’ye yakın bilim insanı bildirileriyle katılacak.
Sempozyumun açılış konferansı, Avrasya göçebeleri ve göçebeliği araştırmalarının öncüsü ve duayeni Japon Profesör Matsubara Masatake tarafından verilecektir.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altaylı Ve Altaist Bilim Adamları 20 Temmuz’da Antalya’da Buluşuyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN