Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğin Şeflerine Ülker Desteği

Giriş Tarihi: 15.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 15.7.2015 17:11
Geleceğin Şeflerine Ülker Desteği
Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nün sponsorluğunu yürüten Ülker Eksper, 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminden seçilen başarılı öğrencilerin zorunlu yaz dönemi stajlarını üstlendi.
Ev dışında yeme alışkanlıkları arttıkça, işletmelerin eğitimli profesyonel ihtiyacı da artıyor. Ev dışı tüketimin profesyonellerine hizmet veren Ülker Eksper, sektörün lideri olarak genç aşçıları yetiştirmek üzere farklı projelere destek oluyor. Bu kapsamda Okan Üniversitesi Gastronomi Bölümü’nün sponsorluğunu yürüten Ülker Eksper, 2014-2015 eğitim ve öğretim döneminden seçilen başarılı öğrencilerin zorunlu yaz dönemi stajlarını üstlendi. Öğrenciler, yaz stajlarını Ülker Eksper eğitim mutfaklarında ve satış noktalarının mutfaklarında geçirerek deneyimlerini artıracak.
Türkiye’nin farklı illerinde restoran, otel, kafe gibi ev dışı tüketim noktalarında görev yaparak Ülker Eksper ürünlerini kullanan şeflerle birlikte profesyonel mutfaklarda deneyim kazanacak öğrencilere önümüzdeki dönemde Ülker Eksper’de çalışma olanakları da sunulacak.
Staj programı, farklı sınavlardan geçerek belirlenen ilk 5 öğrenci ile Haziran ayı itibariyle başladı. Geleceğin şeflerini yetiştirme hedefiyle pilot uygulamanın ’dan başladığı projenin önümüzdeki dönemlerde diğer üniversitelerin Gastronomi Bölümlerine de yayılması planlanıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin Şeflerine Ülker Desteği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN