Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Meşur Tavşanlı Leblebi’si Sultan Ahmet Meydanında Yoğun İlgi Görüyor

Giriş Tarihi: 16.7.2015 07:58 Güncelleme Tarihi: 16.7.2015 08:23
Büyükşehir Belediyesi tarafından Sultanahmet meydanında kurulan Asırlık Tatlar ve Sanatlar çarşısında bulunan Harmancıklıoğlu Leblebileri her yıl olduğu gibi bu yılda halkın yoğun ilgisini çekiyor.
Ramazan ayının başlamasıyla kurulan çarşıyı günde ortalama yüz bin kişi ziyaret ediyor. Harmancıklıoğlu Leblebileri şık ve görkemli standıyla yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı haline gelen Harmancıklıoğlu Leblebileri ilgiden oldukça memnun. Kütahya Tavşanlı Leblebilerini ulusal anlamda en iyi temsil eden ve 1830 yılından bu yana üretimini devam ettiren Harmancıklıoğlu Leblebileri tazelik ve kaliteden ödün vermiyor.
Harmancıklıoğlu Leblebileri sahibi İbrahim Harmancıklıoğlu, ’’Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde 1830 yılından bu yana bir ailevi gelenek olarak leblebicilik mesleği ile uğraşıyoruz. Yaklaşık 4 asırdan beri Tavşanlı’da leblebicilik yapılmakta. Bize de deden toruna geçen bir gelenek haline geldi. Şuanda’da Sultanahmet Meydanındayız. 5 yıldır Büyükşehir Belediyesi’nin daveti üzerine hem leblebimizi tanıtıyoruz ve sıcak leblebi kavuruyoruz.’’dedi.
HARMANCIKOĞLU ’’BİZ 43 ÇEŞİT LEBLEBİ ÜRETİYORUZ’’
Konuşmasına devam eden Harmancıkoğlu.’’ Biz 43 çeşit leblebi üretiyoruz. Hiçbir yerde olmayan, hiçbir yerde görülmeyen ve insanlarımızı bilmediği birçok çeşidi de burada tanıtma fırsatı yakalıyoruz. Biz burada olmaktan memnunuz. İnsanların bize olan ilgisi de bizden memnun olduklarını gösteriyor. Satışlarımız Allah’a şükür çok iyi. Her Ramazan ayında bizim burada 4-5 ton tüketimimiz söz konusu. Her çeşidin imalatını burada yapamıyoruz. Diğer çeşitleri’de paketlenmiş olarak sunuyoruz.’’dedi
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Meşur Tavşanlı Leblebi’si Sultan Ahmet Meydanında Yoğun İlgi Görüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN