Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Alabora Olan Kayıktaki Şahsı Arama Çalışmaları Sürüyor

Giriş Tarihi: 20.7.2015 15:48 Güncelleme Tarihi: 20.7.2015 16:55
Büyükçekmece’de 2 gencin hayatını kaybettiği kayık faciası sonucu denizde kaybolan genci arama çalışmaları sürüyor. Alabora olan kayıktaki 3 kişiyi kurtaran Erdal Ekinci, 2 kişiyi can simidiyle bir kişiyi de denize attıkları iple kurtardıklarını söyledi.
Alınan bilgiye göre, Güzelce’de gezinti için 4 metrelik bir kayıkla denize açılan 2’si amca çocuğu 6 arkadaş, bindikleri kayığın alabora olması sonucu denize düşmüş, çevredeki balıkçıların yardımıyla 3 kişi olay anında kurtarılırken, 3 kişi kaybolmuştu. Yaklaşık 1 saat süren çalışmaların ardından amca çocukları oldukları öğrenilen Fatih ve Kayhan Çileli’nin cansız bedenlerine ulaşılmış bir genç ise denizde kaybolmuştu. 3 kişi ise olay yerinde bulunan Erdal Ekinci isimli vatandaş tarafından kurtarılmıştı. Kaybolan genci arama kurtarma çalışmaları ise Sahil Güvenlik ekipleri ve dalgıçlar tarafından sürdürülüyor.
3 kişiyi kurtaran Erdal Ekinci, 6 kişiden 4’ünün yüzme bilmediğini belirterek, “1 dakika içinde sandalın battığını gördük. Suyun içinde kalan 2 arkadaşa ulaştık. Can simidini attık. Diğer arkadaşı ip atarak yakaladık tekneye aldık. Diğer 2 arkadaşı da tekneye aldık. Teknede 3 arkadaş oldu. Diğer arkadaşları aramaya başladık. Fakat suyun içinde hiçbir şey yoktu. Yetkililere haber verdik. Kazazedeleri teslim ettik. Ekipler sudan 2 arkadaşın cesedini çıkardı. 6 kişiden 4’ü yüzme biliyor” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Alabora Olan Kayıktaki Şahsı Arama Çalışmaları Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN