Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Tüsiad’tan Başsağlığı

Giriş Tarihi: 21.7.2015 12:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 08:54
TÜSİAD, dün gerçekleşen Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki saldırı ve Adıyaman’da gerçekleşen çatışmaya ilişkin yaptığı açıklamda, toplum olarak sağduyumuzu kaybetmeden, insan hakları, demokrasi ve laiklik kavramlarına sahip çıkarak saldırganların amaçlarına erişmelerini engelleneceğine yürekten inandığıklarını belirtti.
Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde dün gerçekleşen saldırıya ilişkin bir açıklama yaptı. TÜSİAD’tan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Suruç’ta gerçekleştirilen terör saldırısını şiddetle kınıyor, bu insanlık dışı saldırıda hayatını kaybedenlerin ve aynı gün Adıyaman’da gerçekleşen çatışmada şehit düşen askerimizin kederli ailelerine, yakınlarına ve tüm Türkiye’ye başsağlığı diliyoruz. Saldırıda ve çatışmada yaralananlara da acil şifalar diliyoruz.
Suruç saldırısı Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal güvenliğini, demokrasisini ve toplumsal huzurunu hedef alan ağır bir saldırıdır. Gelinen aşamada öncelikli ihtiyaç, tüm yurttaşlarımızın yaşama hakkının ve güvenliğinin garanti altına alınması ve yurttaşlarımızın giderek ağırlaşan bölgesel şartların ülkemiz sınırlarına ulaşan olumsuz etkilerinden her anlamda korunmasıdır.
Ülkemizin karşı karşıya kaldığı bu korkunç saldırıyla bir kez daha hep birlikte görüyoruz ki, iç ve dış politikada çözüm bekleyen ve birbirinden ayrı düşünülemeyecek sorunlarımızın acilen ortak bir siyasi akıl ile ele alınmasına ihtiyaç vardır.
Suruç’taki bombalı saldırının milletçe tanık olduğumuz acı olayların son halkası olmasını diliyoruz. Güvenlik güçlerimizin bu korkunç eylemin suçlularını en kısa sürede ortaya çıkarmalarını bekliyoruz. Toplum olarak da sağduyumuzu kaybetmeden, insan hakları, demokrasi ve laiklik kavramlarına sahip çıkarak saldırganların amaçlarına erişmelerini engelleyeceğimize yürekten inanıyoruz”.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tüsiad’tan Başsağlığı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN