Ahmet Reyiz Yılmaz’dan Hükümet İçin İlginç Öneri

Giriş Tarihi: 22.7.2015 10:18 Güncelleme Tarihi: 22.7.2015 17:07
Muhafazakar Yükseliş Parti (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, ilginç bir öneride bulunarak “Rifat Hisarcıklıoğlu Başbakanlığında geçici hükümet kurulsun” dedi.
Yılmaz, bu meclisin hükümet kuracak kapasiteye sahip olmadığını savunarak, “Türkiye sıkıntılı bir süreç geçiriyor. Orta da ne hükumet var ne de hükumet emaresi olacak bir gayret var. Bu şartlar altında bu meclis yapısından hükumet çıkmayacağı açıktır. Bu nedenle dışarıdan bir isim bu görevi üstlenerek ülkeyi seçime götürmelidir. Bu görev için en uygun isim de Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu’dur” dedi.
Ekonomi ve siyaseten ülkenin önünün tıkandığını ileri süren Yılmaz, “Yeni bir seçim makul bir tablo ile yeni bir hükümete olanak verebilir. Bu nedenle hızlı hareket edip boş yere zaman kaybetmeden bir an evvel seçim kararı alınarak ülke en ideal yol olan meclis dışı bir hükumetle seçime taşınmalıdır. Partiler pozisyonlarını değiştirmek istemeyebilirler. Bu kararların da geçicide olsa meclis içinden bir partiye verilecek geçici hükumet desteği onların oy oranlarını etkileyebilir. Bu nedenle meclis dışı geçici hükümet ve Başbakan olarak Rifat Hisarcıklıoğlu ismi için yaptığım öneri son derece doğru ve makul olan öneridir” açıklamasında bulundu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Reyiz Yılmaz’dan Hükümet İçin İlginç Öneri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN