Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gümüşyaka Sakinleri, Trafik Kazalarını Protesto İçin Yürüdü

Giriş Tarihi: 26.7.2015 19:48 Güncelleme Tarihi: 27.7.2015 05:49
Silivri Gümüşyaka’da ardı ardına gelen trafik kazaları çevre sakinlerini canından bezdirdi. Harekete geçen vatandaşlar açtıkları pankartlar eşliğinde trafik ışıklarına yürüdü. Ardından açıklama yapan vatandaşlar yetkililerden acil önlem alınmasını talep etti.
Üst geçit önünden trafik ışıklarına kadar ellerinde taşıdıkları pankartlarla seslerini yetkililere duyurmaya çalışan mahalle sakinleri, kazaların en sık yaşandığı trafik ışıklarına kadar yürüdüler. Burada yolu kapatmak isteyen birkaç kişi sağduyulu mahalle sakinlerinin ikazlarıyla yol üzerinden gruba dahil oldular. Ardından jandarma ve polislerin geniş güvenlik tedbirleri altında basın açıklaması yapıldı. Tüm siyasi parti, STK, muhtarlar ve vatandaşların destek verdiği basın açıklamasını Trakyalılar Derneği Başkanı Recep Süpçeler yaptı.
Karayolları Genel Müdürlüğü’nün daha önce projelendirdiği yonca sistemi ya da daha kalıcı bir çözüm getirilmesini talep eden mahalle sakinleri, yaptıkları basın açıklamasının ardından yolu kapatmayarak karşıdan karşıya geçtiler. Mahalle sakinlerinin taleplerini tek tek dinleyerek not alan Silivri Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amiri Müslüm Apaydın da mevcut kavşağın kalıcı bir çözüme kavuşturulması için üzerilerine düşecek her türlü gayreti sarf edeceklerini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümüşyaka Sakinleri, Trafik Kazalarını Protesto İçin Yürüdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN