Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yönetmen Murat Uygur’a Anlamlı Ödül

Giriş Tarihi: 6.10.2015 09:58 Güncelleme Tarihi: 6.10.2015 10:08
’da gerçekleştirilen "Milli Birlik ve Kardeşlik Şuru" paneli, herkesimden değerli isimleri bir araya getirdi.
Aktif İş Kadınları Derneği’nin (AKİKAD) İstanbul’da düzenlediği panel, Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Panele konularında uzman siyasetc¸iler, seçkin akademisyen, yazar, sanatçı ve medya mensuplarından çok fazla sayıda konuşmacı katıldı. İstiklal Marşı’nın okunmasını takiben dünyada huzurun ancak inananların birlik olmalarıyla mümkün olacağını delilleriyle ortaya koyan bir film gösterimi yapıldı. Panelde şehit aileleri de onur konuğu oldu. Aktif İş Kadınları Derneğinden Gülten Erdem Ünlü, Ayça Pars, Aslı Hantal ve Deniz Tanık tarafından organize edilen panel milli şuurun önemini konuşmak, bölünmeye ve ayrılmaya karşı tek vücut olmanın önemini vurgulamak amacıyla yapıldı. Yer yer duygusal anlara sahne olan panele şu isimler katıldı:
Sağlık ve Sosyal Yardım ve Turizm Eski Bakanı Bülent Akarcalı, Dünya Ehlibeyt Vakfı Başkanı Fermani Altun, Türk Demokrasi Vakfı Başkanı ve 21. Dönem Milletvekili Emre Kocaoğlu, AK Parti 23. Dönem Milletvekili Abdurrahman Kurt, İstanbul Büyükşehir Eski Belediye Başkanı Ali Müfit Gürtuna, DEIK, Türk-Mısır İş Konseyi Başkanı Zuhal Mansfield, Yazar-İş Kadını Nermin Bezmen, Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Çelik, Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, Şehit Aileleri Dernek Başkanı, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Sadrettin Karaduman.
Türkiye’de huzuru bozmaya hedefleyen terörü şiddetle kınadıklarını belirte Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı ve Yönetmen Murat Uygur, "Ülkemizdeki huzuru bozmayı hedefleyen terörü Türkiye Gençlik ve Spor Konfederasyonu olarak şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğüne karşı yapılan bu hain saldırılar karşısında herkesi tek vücut olarak kenetlenmeye ve sağduyulu olmaya davet ediyoruz" açıklamalarında bulundu.
Ayrıca kamuoyu tarafından tanınmış pek çok siyasetçi, akademisyen, sanatçı ve gazeteciye plaket verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yönetmen Murat Uygur’a Anlamlı Ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN