Türkiye'nin en iyi haber sitesi

AK Partili Kahraman: “Terör Örgütleri Aynı Merkeze Bağlı Ahtapotun Kollarıdır”

Giriş Tarihi: 14.10.2015 09:38 Güncelleme Tarihi: 14.10.2015 10:50
AK Parti 1. Bölge Milletvekili Adayı İsmail Kahraman, “PKK, PYD, DAEŞ, adına ne denilirse densin, bunların hepsi aynı merkeze bağlıdır, ahtapotun kollarıdır” dedi.
AK Parti İstanbul 1. Bölge Milletvekili Adayı İsmail Kahraman, 3’üncü Bölge Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. SKM Başkanı Avukat Abdurrahman Dursun’dan çalışmalar hakkında bilgi alan Kahraman, çalışanlarla da bir süre sohbet etti.
Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Kahraman, Ankara’daki terör saldırısına değinerek, “Bugün 3’üncü bölgeyi gezdim, seçim bürolarını gördüm. Bir panikleme havası olsun diye yapılan bu saldırı olayının bölgede hiçbir şekilde etkisi olmadığını gördüm. Saldırıyı yapanların maksadı halkı yıldırmak, panikletmek ve buna benzer birkaç hasılat sağlamaktı. Ama bütün gün 3’üncü bölgede yaptığımız ziyaretlerde de gördüm ki, saldırı ile ilgili milletin değerlendirmesi, bazı mihrakların, Türkiye’nin aleyhine bir hava gelsin diye yaptığı bir provokasyon olduğu yönünde. İşin esasında bir dış müdahale ve Türkiye’nin gelişmesini önleyici bir çalışma olduğunu görüyor vatandaşlarımız” dedi.
“SALDIRI KİMİ İŞİNE YARIYORSA SORUMLUSU ODUR”
Saldırı sonrası Halkların Demokratik Partisi (HDP) kanadından yapılan açıklamalara ilişkin soruya Kahraman, “HDP’nin ilk gün yaptığı beyanlarından anladığım kadarıyla bir telaş içerisindedirler. Bir olay olduğunda, kime yarar bu olay diye düşünülür. Yani bu terör olayı kime yarar diye düşündüğümüzde, hükümete, devlete, AK Parti’ye yaramaz. Kime yararsa bu olaylar ki yakın mazide de gördük kime yaradığını, organizeyi yapan odur çalışmayı yapan odur, planı hazırlayan odur. Benim kendi tespitim ve teşhisim bu olayla ilgili budur” şeklinde cevap verdi.
“TERÖR ÖRGÜTLERİ AHTAPOTUN KOLLARIDIR”
Türkiye aleyhine çalışmalar gerçekleştiren terör örgütlerinin hepsinin birbiri ile bağlantılı olduğuna dikkat çeken Kahraman, “İster adına DAEŞ densin, ister PKK, PYD densin ister Marksist-Leninst örgüt densin bunların hepsi aynı merkeze bağlıdır, birbirlerinden farkı yoktur, ahtapotun kollarıdır. Ahtapot, Türkiye’nin gelişmesini istemeyen dış dünyadır. Gelişim esi olmasın, ilerlemesin diye bir yanlış hareketi oldu bu saldırıyı düzenleyenlerin. Herkesin yolculuğa gittiği yolcu karşıladığı bir garda yaşandı bu olay. Hazin, kötü bir hadise oldu. Başımız sağ olsun, vefat edenlere Allah rahmet eylesin. Ancak bu olayın çaresi demokrasi içerisinde yürümek, sağlıklı bir seçim yapmak ve seçim çalışmalarını düzenli bir şekilde yürütmektir. Biz bunu yapıyoruz ve yapacağız” şeklinde konuştu.
“BU SIKINTIYI DA ATLATACAĞIZ”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olayla ilgili Devlet Denetleme Kurumunu devreye sokmasıyla saldırının çok yönlü araştırıldığını kaydeden Kahraman, “Kısa zamanda bu olayın failleri açığa çıkacaktır. Ama bu bizi yıldırmasın, yol kesmesin. Türkiye demokratik yolda yürüsün. Yanlış bir olay yaşandı. Benzeri olayları çok gördük. Terör durmaz, milattan önceden bu yana devam eden bir hadisedir terör. Teröristler her yerde teröristtir. Bağlı olduğu ana beyinler onları ülkelerin aleyhlerine çalıştırıyor. Sistemi bozuyor gelişmeyi önlüyor. Diğer sıkıntıları atlattığımız gibi bunu da atlatacağız” dedi.
Kahraman, açıklamalarının ardından SKM’den ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili Kahraman: “Terör Örgütleri Aynı Merkeze Bağlı Ahtapotun Kollarıdır”
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN