Mültecilere Bilgisayar Kursu

Giriş Tarihi: 11.11.2015 09:18 Güncelleme Tarihi: 11.11.2015 09:22
Mültecilere Bilgisayar Kursu
Küçükçekmece Belediyesi, Suriyeli mültecilerin "Bilgisayar Okur-Yazarlığının Arttırılması ve Destekleyici Bilgiye Erişiminin Sağlanması” projesi kapsamında 192 mülteciye bilgisayar eğitimi verdi.
Küçükçekmece Belediyesi, ilçede yaşayan mültecilere yardım elini uzatmaya devam ediyor. Bu kapsamda Uluslararası Göç Örgütü (IOM) ve Hollanda Konsolosluğu’nun desteğiyle açılan kurslarla 192 mülteciye bilgisayar eğitimi verildi. Küçükçekmece Belediye Başkanı Temel Karadeniz, “Mülteci vatandaşlarımıza yardım etmek hepimiz için insanlık görevi. Küçükçekmece Belediyesi olarak elimizden geldiğince mülteci kardeşlerimizin çeşitli ihtiyaçlarını karşılamaya ve onlara hizmet vermeye devam edeceğiz” dedi.
BİLGİSAYARLA BİRLİKTE YASAL HAKLARINI DA ÖĞRENDİLER
Proje kapsamında Söğütlüçeşme Bilgi Evi’nde kurulan bilgisayar sınıfında iki öğretmen görev yaptı. Suriyeli Türkçe-Arapça konuşan bir tercüman ise derslerin sağlıklı yürütülmesi için destek verdi. Dört hafta boyunca 96 saat süren eğitimden çeşitli yaş gruplarında 192 mülteci faydalandı. Proje kapsamında kurulan bilgisayar sınıfında projenin amacı doğrultusunda Suriyeli mültecilere bilgisayar kullanım eğitimi verilerek, İstanbul ve Küçükçekmece’deki mevcut okullar, dil kursları, sosyal destek alacakları kamu kurumları, Türkiye’deki hukuki konumları ile yasal hakları konusunda da bilgilendirme yapıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mültecilere Bilgisayar Kursu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN