Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nar kabuğundaki gizli şifa

Giriş Tarihi: 18.6.2016 15:27
Nar kabuğundaki gizli şifa

Amerika'nın New York eyaletinde düzenlenen proje yarışması Genius Olym1piad 2 Haziran - 17 Haziran 2016 tarihleri arasında 65 ülke 40 eyaletten secilen 850 yarışmacının katılımıyla gerçekleştirildi Özel Sefkat Koleji öğrencilerinden Zeynep Dilara Dursun ve Sacide Akkoyun'un Kimya Öğretmenleri Yasemin Salman danışmanlığında yürüttükleri proje alarak dünya birincisi oldu.

Bitkilerin fitoterapideki uygulamalarını konu alan projeleri hastalıkların tedavisinde alternatif tıp desteğinin önemini bir kez daha ortaya koydu.
Öğrenciler sadece meyvelerin değil meyve kabuklarının da gizli birer şifa hazinesi olduğunu, sentetik kimyasallardan ve antibiyotiklerden daha etkili bir mekanizmaya sahip olduklarını projeleriyle ispatladılar.

Nar kabuğundaki etken maddelerin bakteriyel hastalıkların tedavisinde kullanılabilecek etkili bir mekanizmaya sahip olduğuna dikkat çeken öğrenciler, sentetik ilaçlara alternatif olacak ve ilaç kullanımı azaltacak tamamen doğal bir boğaz spreyi geliştirdiler.

Öğrenciler düzenli meyve tüketerek ve meyveleri kabuklarıyla tüketerek birçok hastalığın önleneceğini, kabuklarla hazırlanacak gargaraların , farenjit, larenjit gibi hastalıklarda etkili olduğunu vurguladılar.

Binlerce kilometre ötelerde bayragimizi dalgalandırarak bizleri onurlandıran öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ederiz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nar kabuğundaki gizli şifa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN