Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamalar

Giriş Tarihi: 4.1.2015
Atamalar
AK YATIRIM'A YENİ GENEL MÜDÜR

Ak Yatırım Genel Müdürü Attila Penbeci'nin Ak Yatırım Yönetim Kurulu üyeliğine atanması sonrası, şirketin Genel Müdürlüğü'ne Ocak 2015 itibariyle Mert Erdoğmuş getirildi. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü'nden lisans derecesine sahip Erdoğmuş, Amerika'da Bloomsburg University Of Pennsylvania'da MBA derecesini tamamladı. Erdoğmuş, Ak Yatırım Genel Müdürlüğü pozisyonundan önce, özel sektörde farklı banka ve aracı kurumlarda üst düzey pozisyonlarda görev aldı.

CP GROUP'TA YENİ YAPILANMA


Piliç eti üreticisi CP Group'un Perakende İşkolu Başkan Vekilliğine Cem Diler, Gıda İşkolu Başkan Vekilliğine ise Mustafa Besli getirildi. İstanbul Üniversitesi İşletme mezunu Diler, Migros, GİMA ve DiaSA'da birçok üst düzey pozisyonda çalıştı. Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler mezunu Besli ise; P&G, Kraft ve Nestle'de yönetici olarak çalıştı. CP Türkiye Stratejik Planlama Genel Müdürlüğü'ne ise Esra Ünlüaslan Durgun atandı. Durgun, Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nden MBA ve Harvard Üniversitesi master derecesine sahip.

IPSOS'TA GÖREV DEĞİŞİMİ


Ipsos Türkiye'de Ülke Genel Müdürlüğü ve CEO görevini Sidar Gedik devraldı. Gedik, daha önce Zet Nielsen'de çalıştı. Şirkette Tüketici Panelleri Genel Müdürlüğü'nü yürüten Kıvanç Bilgeman "Deputy CEO" olarak atandığı yeni görevinde Tüketici Panelleri ile birlikte perakende ölçümlerinden de sorumlu olacak. Halen Yeni Ürün Araştırmaları (InnoQuest) Genel Müdürü olan Neslihan Sezer ise "Deputy CEO" olarak atandı. Sezer yeni görevinde Endüstri ve Hizmetler, Alışveriş ve Perakende Araştırmaları ve Pazarlama Bilimi alanlarından da sorumlu olacak.

NESTLE'DE BAYRAK DEĞİŞİMİ

Nestle'nin İsviçre'deki Genel Merkezi'nde 'İçecekler Stratejik İş Biriminde' görev alan İsmail Bütün, Nestle Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü görevine atandı. Son dört yıldır Nestle Türkiye İçecekler Grubu Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Derya Gedikli ise Nestle'nin İsviçre'deki genel merkezinde bulunan 'İçecekler Stratejik İş Birimi'nde Asya, Okyanusya ve Afrika Bölgesi'nden sorumlu olarak Nescafe'nin Stratejik Liderliği'ne atandı.

PHİLİP MORRİS'TE YER DEĞİŞİMİ


Philip Morris/ Sabancı İş Geliştirme ve Planlama Direktörü Işıl Açıkgöz Erdal, Philip Morris International Duty Free Genel Müdürü olarak atandı. Erdal, Philip Morris/ Sabancı bünyesine 2003 yılında Fon Yönetim Müdür Yardımcısı olarak katıldı. Şirket içinde birçok farklı sorumluluk üstlenen Erdal, son olarak İş Geliştirme ve Planlama Direktörü olarak Philip Morris Türkiye organizasyonun 'Üst Yönetim Ekibi' içinde yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN