işaret dili eğitimi

Giriş Tarihi: 22.1.2015 11:51 Güncelleme Tarihi: 22.1.2015 11:52
İŞKUR işaret dili eğitimi

iş ve meslek danışmanlarına işaret dili eğitimi vereceklerini bildirdi

Genel Müdürü Nusret Yazıcı, işitme engelli vatandaşlara bire bir hizmet sunabilmek, onları işgücü piyasasına dahil etmek için İşitme Engelliler Federasyonu ile protokol yaptıklarını, iş ve meslek danışmanlara işaret dili eğitimi vereceklerini bildirdi. Yazıcı eğitimlere 81 il müdürlüğünde görevli iş ve meslek danışmanlarının katılımının sağlanacağını vurguladı.

Böylece İŞKUR'un 137 hizmet merkezi ve 79 üniversite irtibat noktasında işitme engellilere işaret diliyle birebir danışmanlık hizmeti verileceğini bildiren Yazıcı, şunları kaydetti:

"Amacımız, ülkemizde yaşayan işitme engelli vatandaşlarımıza birebir hizmet sunabilmek ve onları işgücü piyasasına dahil etmek. Türkiye işgücü piyasasının en güçlü aktörü olan İŞKUR, bu vesileyle sosyal içerme ve fırsat eşitliği kapsamında işgücü piyasasına erişimde bir engeli daha ortadan kaldırmanın mutluluğunu yaşamaktadır."

Açıklamada, İşitme Engelliler Federasyonu Başkanı Muammer Ay'ın "İşitme engelliler iletişim sıkıntısı sebebiyle istihdam sorunu yaşıyor. Bu protokol, bu engeli ortadan kaldıracak. İŞKUR'a şükranlarımı sunuyorum" ifadelerine de yer verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İŞKUR işaret dili eğitimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN