Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamalar

Giriş Tarihi: 15.2.2015
Atamalar
BAT'ye yeni Hukuk Direktörü
British American Tobacco (BAT) Türkiye Hukuk Direktörlüğü görevine, daha önce White&Case LLP'nin ortağı olan ve kurumsal danışmanlık alanında 20 yıllık deneyime sahip Şebnem Önder getirildi. Önder, hukukun farklı alanlarındaki tecrübesi ile BAT Türkiye'nin hukuk ekibine liderlik edecek. 'Europe Legal 500' ödülüne sahip olan Önder, 2014 yılında da yine en iyi kurumsal danışmanların belirlendiği 'Client Choices Awards'da ödüle layık görüldü.

Mondelez'e Genel Müdür

Mondelez International'ın faaliyet gösterdiği 30'dan fazla ülkede uygulanan 'Mağaza İçi Mükemmellik Programı'nı geliştiren Joost Vlaanderen, Mondelez International Türkiye'ye Genel Müdür olarak atandı. Kariyerine Heineken'de başlayan Vlaanderen, 2008'de sakız kategorisinde 11 ülkeden oluşan Cadbury Kuzey Avrupa Bölgesi Genel Müdürü ve Cadbury Avrupa Liderlik Ekibi'nin bir üyesi oldu. 2010 yılında Kraft Foods'un Cadbury'i satın almasının ardından İsviçre'ye yerleşen Vlaanderen, 2013'te Mondelez'in küresel satış ekibine katıldı.

Nurus'un CEO 'su Sinici oldu

Nurus'un üretim şirketi Numaş'ın Genel Müdürlüğü'nü yürüten Dinçer Sinici, Nurus'un CEO'luğuna (İcra Kurulu Başkanlığı) atandı. ODTÜ Makine Mühendisliği mezunu Sinici, çalışma hayatı boyunca Türk Traktör, Başak Ziraat ve Karsan'da çalıştı. Sinici 2006'dan bu yana Nurus'un üretim şirketi Numaş'ın Genel Müdürlüğü'nü üstleniyordu.

Oxygen'e Genel Müdür

Alman Allgeier Holding tarafından 2012 yılında çoğunluk hisseleri satın alınan insan kaynakları yönetim danışmanlığı şirketi Oxygen Consultancy'e yeni Genel Müdür olarak Zeynep Doğrul Aşar atandı. Kariyerine Profil International ve Ray & Berndtson İstanbul ofisinde Araştırma Müdürü olarak başlayan Aşar daha önce Royal Executive Search şirketinde Yönetici olarak çalıştı.

EY 'nin kad rosuna yeni isim

Denetim ve danışmanlık şirketi EY Türkiye'nin ortakları arasına Füsun Patoğlu Cengiz katıldı. Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu Cengiz, finans alanındaki kariyerine Roche İlaç'ta başladı. Cengiz, danışmanlık alanında kariyerini ise Arthur Andersen Danışmanlık'ta sürdürdü. Füsun Patoğlu Cengiz, EY'den önce PricewaterhouseCoopers'da (PwC) görev yapıyordu.

Novartis'te gÖ rev değişimi

Novartis Türkiye Ülke Başkanı ve İlaç Sektörü Genel Müdürü Güldem Berkman, Novartis'in Basel'deki ana merkezinde, Novartis Değişim Projesi İlaç Divizyonu Global Liderliği görevine getirildi. Güldem Berkman'dan boşalan Türkiye Ülke Başkanı ve İlaç Sektörü Genel Müdürlüğü görevine ise Peter Catalino atandı. Catalino, UCLA'de Tıp ve İşletme, Oxford'da Biokimya okudu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN