Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akvaryum temizliği ikinci işleri oldu

Dalgıçların ikinci işi akvaryum temizliği oldu. Profesyonel balık adamlar dev ve tehlikeli su canlılarının arasına girip temizlik yaparken, şovlarıyla ek kazanç sağlıyor

Akvaryum temizliği ikinci işleri oldu
Türkiye'ye yeni yatırımlar girdikçe meslek alanları da değişiyor. İstanbul'da faaliyet gösteren 15 binden fazla deniz canlısını bünyesinde bulunduran Sea Life Akvaryum, profesyonel dalgıçları özellikle temizlik ve balıkların beslenmesi için istihdam ediyor. Dalgıçlar, fırçayla, çeşitli ekipmanlarla akvaryum temizliğini gerçekleştiriyorlar. Temizlik dışında büyük balıkları elleriyle besliyor, akvaryum içerisinde şovlar gerçekleştiriyorlar. Her hafta yapılan temizliğin yanında yılda bir kez gerçekleştirilen büyük temizlikte, sanayi dalgıçları 5 milyon metreküp su ve 30 ton kumdan oluşan akvaryum içine dalıyor, kum alanı vakumluyor, akrilikleri siliyor, kayaları ve dekorları fırçalıyor. Temizlik işlemi yapılan akvaryumda dalgıçlar sürü halinde yaşayan piranalar ve dünyanın en kuvvetli çenelerinden birine sahip olan iki insan boyundaki kumkaplanı köpekbalıklarını da beslemek durumunda kalıyor.

FARKLI MESLEKLER SE ÇİN
İstanbul Sealife Akvaryum Genel Müdürü Gülnur İnkaya, "Gençlerin üniversite sınavından çıkıp meslek seçimi yapacakları, üniversitelerin alışılagelmiş bölümleri dışında bazı yeni meslek alanları mevcut" dedi. Gençlerin hem keyif alabilecekleri hem de maddi açıdan tatmin olabilecekleri mesleklerden haberdar olmaları gerektiğini belirten İnkaya, "Artık kontenjan fazlası yüzünden patlama noktasına gelen sektörler yerine gençlerimiz çağdaş meslekleri de seçenekleri arasında değerlendirsin" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akvaryum temizliği ikinci işleri oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN