Atamalar

Giriş Tarihi: 2.8.2015
Atamalar
Brisa'da üst düzey atama

2009'dan bu yana Brisa Genel Müdürü olarak görev yapan Hakan Bayman, 1 Eylül 2015 tarihi itibarıyla dünyanın en büyük lastik üreticisi olan Bridgestone Corporation'ın Bağımsız Devletler Topluluğu/Rusya, Ortadoğu ve Afrika (CMA) Bölgesi Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bayman'dan boşalan Brisa Genel Müdürlüğü pozisyonuna ise Yiğit Gürçay getirildi.

Goodyear'a yeni genel müdür


Temmuz 2012'den bu yana Goodyear'ın Genel Müdürlüğü'nü üstlenen Emin Özkan, görevini 8 Temmuz 2015 itibariyle Pietro Saletta'ya devretti. Saletta, firmaya 1996 yılında İtalya'da Tüketici Lastikleri Ürün Müdürü olarak katılmıştı. Saletta, Ocak 2013'ten bu yana, EMEA (Avrupa, Orta Doğu, Afrika) Bölgesi Tüketici Lastikleri Satış Genel Müdürlüğü yapıyordu.

Alcon'a finans direktörü


Novartis Grubu'nun şirketi Alcon'da finans direktörlüğüne Nil Akan Palacios getirildi. ODTÜ İşletme mezunu olan Palacios, kariyerine PwC'de başladı. Bir süre sonra da Novartis Grubu'nun bir diğer şirketi Sandoz'a girdi. Palacios son olarak Novartis'in Orta ve Doğu Avrupa muhasebe yöneticisi olarak görev yapıyordu.

BAT 'den yurtdışına transfer


British American Tobacco (BAT) Türkiye Satış ve Pazarlama Direktörü Faruk Yener, BAT Kuzey Afrika Bölge Direktörlüğü görevine atandı. 2002 yılından bu yana BAT Türkiye bünyesinde görev yapan Faruk Yener, yeni görevi kapsamında BAT Kuzey Afrika Bölge Direktörü olarak Mısır, Fas, Cezayir, Tunus, Libya ve Sudan'daki faaliyetlerin yönetiminden sorumlu olacak. Boğaziçi Üniversitesi mezunu Yener, kariyerine Philips Türkiye'de başlamıştı.

Kahveci ortadoğu müdürü oldu

Ceva, BAMECA Bölgesi'nde Finans ve Satınalma-Yatırımlardan sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Kaan Kahveci'yi CEVA Ortadoğu Bölgesi Genel Müdürü olarak atadı. İş hayatına Lafarge Türkiye'de başlayan Kahveci, Bunge Türkiye, Yıldız Holding Uluslararası Operasyonlar CFO'su olarak görev aldı.

PepsiCo'da üst düzey atama


Pepsi Lipton'un Başkanı ve CEO'su olarak tüm dünyada PepsiCo'nun çay kategorisindeki işlerini yöneten Eugene Willemsen, Global Kategoriler ve Franchise Yönetimi Başkan Yardımcısı unvanıyla PepsiCo İcra Kurulu üyesi oldu. Hollanda'daki Nyenrode ve VU Üniversitesi'nde eğitimini tamamlayan Willemsen 1995'te PepsiCo Hollanda'da çalışmaya başladı.

TF'DEGM yardımcısı sağlam oldu

Türkiye Finans (TF) Bireysel Bankacılık ve Dağıtım Ağı'ndan Sorumlu yeni Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Sağlam oldu. Erzurum Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler mezunu Sağlam, işe Türk Ticaret Bankası'nda başladı. İhlas Finans ve Anadolu Finans'ta çalışan Sağlam, 2004'te Türkiye Finans'a katıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN