Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamalar

Giriş Tarihi: 16.8.2015
Atamalar
MIcrosoft'a başkan yardımcısı

MIcrosoft'un Ortadoğu ve Afrika Bölge Başkan Yardımcılığı'na Burak Gökmen atandı. Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği mezunu Gökmen, Michigan Üniversitesi'nde Elektronik Mühendisliği, Harvard Üniversitesi'nde ise MBA eğitimi aldı. Gökmen, Borusan Telekom ve Bain and Company'de görev aldı.

Atos'a İcra Kurulu Başkanı


SIemens ve Atos çatısı altında 25 yıldır görev yapan ve 2011 yılından bu yana Atos Türkiye CEO'luğunu yürüten Orhan Akbulut, görevini Ahmet Doğan'a devretti. University of Siegen'da ekonomi eğitimi alan Doğan, EDS, HP, SIS şirketlerinde çalıştı.

Enocta'ya İş Geliştirme Müdürü


E-öğrenme şirketi Enocta'nın yeni İş Geliştirme ve Satış Grup Müdürü Sevi Sağlam oldu. Ankara Üniversitesi Ekonomi mezunu Sağlam University of California'da Finans üzerine eğitimini tamamladı. Mission Communications, UTi Worldwide, Avea'da çalışan Sağlam en son Teleperformance görev aldı.

Yüksek lisans için CEO 'luğu bırakıyor


2011
yılından bu yana STFA Grubu CEO'luk görevini yürüten Mehmet Ali Neyzi, görevinden ayrılıyor. Neyzi, Osmanlı Tarihi konusunda yüksek lisans yapmak üzere Beyrut Amerikan Üniversitesi'ne devam edecek. Princeton Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunu Neyzi, Koç Grubu'nda farklı şirketlerin yöneticiliğini yaptı. Daha sonra Zorlu Enerji Grubu'nda Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Neyzi, 2009-2011 arasında Vestas'ta Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

Tofaş'ta görev Değişimi


Tofaş çatısı altındatemsil edilen Lancia, Alfa Romeo ve Jeep'in Marka Direktörlüğü görevine Türker Gürtekin atandı. İTÜ Makine Mühendisliği mezunu Gürtekin, Boğaziçi Üniversitesi'nde MBA yaptı. Gürtekin, Koç Fiat Kredi Tüketici Finansman Genel Müdürü olarak çalıştı. Bu üç markanın İş Birimi Direktörü Mahmut Karacan ise Fiat Satış Direktörlüğü'ne atandı. Çukurova Üniversitesi İşletme mezunu Karacan, Çitasad ve Daimler Chrysler'de çalıştı.

Teknik Alüminyum'a genel müdür


Teknik Alüminyum'un genel müdürü Mehmet Arbek Akay oldu. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat mezunu Arbek, Sabancı Üniversitesi'nde yüksek lisansını tamamladı. İş hayatına Yolinda reklamda başlayan Akay, Türkiye Alüminyum Sanayicileri Derneği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi'nde de sektör temsilcisi olarak görev aldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN