Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Asansör trafiği, çalışana günde 1 saat kaybettiriyor

Özellikle plazalardaki nüfus karşısında yetersiz kalan asansörler yüzünden ortaya çıkan kuyruklar çalışana günde 1 saat kaybettiriyor

Giriş Tarihi: 8.11.2015
Asansör trafiği, çalışana günde 1 saat kaybettiriyor
ThyssenKrup Asansör Türkiye Genel Müdürü Turgay Şarlı, "Bekleme süresi ile birlikte en fazla 1.5 dakika içinde tamamlanması gereken asansör yolculuğu, günün yoğun anlarında 1 saate yaklaşıyor" dedi. Binalar yükseldikçe asansör bekleme ve yolculuk sürelerinin de arttığına dikkat çeken Şarlı şunları söyledi: "Plaza gibi çok kullanıcılı A sınıfı iş merkezlerinde, asansör trafiğinin en yoğun olduğu 5 dakikada binadaki yolcuların yüzde 15'inin taşınmış olması gerekiyor. Bugün bir asansördeki ideal yolculuk süresi, 20-25 saniye bekleme, 20-25 saniye de transit süresi olmak üzere, toplam hedefe ulaşma zamanı 60-80 saniye aralığı şeklinde tanımlanıyor. Bu süre ofis binalarında, 55 dakikaya kadar çıkabiliyor."

MASLAK TRAFİKTE İLK SIRADA
Şarlı "Özellikle birçok binanın 20 yaş üstünde olduğu Maslak bölgesinde, İstanbul'un araç trafiğine bir de asansör trafiğinin eklendiğini görüyoruz. İş yerlerindeki verimliliği de olumsuz etkileyebilen bu durum nedeniyle şirketlerin ofis binalarını değiştirmeleri bile söz konusu olabiliyor" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Asansör trafiği, çalışana günde 1 saat kaybettiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN