Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genç işsizlik, KOBİ'lere mentorlukla çözülür

Giriş Tarihi: 15.11.2015
Genç işsizlik, KOBİ'lere mentorlukla çözülür
Avrupa Mentorluk ve Koçluk Konseyi'nin (EMCC) Başkanı Dr. Rıza Kadılar, özellikle işsizlik sorununa en etkin çözümün KOBİ'lere mentorluk desteğinin verilmesi olduğunu söyledi Bu yıl 19-21 Kasım tarihleri arasında, İstanbul'da, InterContinental Oteli'nde yapılacak konferans öncesi Kadılar ile görüştük. Türk iş dünyasının koçluk ve mentorluğu daha yeni yeni keşfetmeye başladığını dile getiren Kadılar, koçluğun geçen yıl Resmi Gazete'de yayınlanıp meslek olarak tanındığını bu yıl da ulusal meslek standartlarının belirlendiğini söyledi.

lider ihtiyacı var

Türkiye'de faaliyet gösteren uluslararası şirketler ve kurumsal büyük şirketlerin yönetici koçluğu hizmetinden etkin bir şekilde faydalandığını dile getiren Kadılar, şunları söşledi: "Özellikle aile şirketlerinde koçluk ve mentorluk uygulamalarının giderek yaygınlaşacağını görüyoruz. Mesela son günlerde çok revaçta olan inovasyon kavramı ancak koçluk kültürünün var olduğu kurumlarda kendini gösterebilir. Sadece inovasyon, kalite, finansal performans, iş bağlılığı değil, mesela son zamanlarda giderek daha çok karşılaşacağımız uyum, etik, sürdürülebilir rekabet için de koçluk becerileri ile donatılmış iş dünyası liderlerine ihtiyacımız var" diye konuştu.

Destek şart

Her sektör ve yaş grubunda yetenekleri cezbetmek ve o yetenekleri bir lidere dönüştürmek için en etkin aracın yönetici koçluğu olduğunu ifade eden Kadılar, özellikle işsizlik sorununa en etkin çözümün KOBİ'lere mentorluk desteğinin verilmesi olduğunu kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genç işsizlik, KOBİ'lere mentorlukla çözülür
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN