Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş hayatında Z kuşağı alarmı!

Giriş Tarihi: 3.1.2016
İş hayatında Z kuşağı alarmı!
Bireylerin iş hayatına adaptasyonu, teknolojiye olan ilgileri ve günlük hayatın yoğun temposuna uyum sağlayabilmeleri kuşaklara göre değişiklik gösteriyor. Ofis tercihlerinin ve çalışma ortamlarının kuşaklar arasında gösterdiği farklılıkları inceleyen Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol'a göre asıl sıkıntı Z kuşağı. 2000'li yıllarda dünyaya gelen ve araştırmalara göre bir önceki kuşaklara oranla IQ seviyelerinin yüksek olduğu belirtilen Z kuşağı, önümüzdeki yıllarda iş hayatında aktif görev almaya başlayacak.

SANAL KUŞAĞA HAZIR OLUN
"Yaklaşık 18 milyonluk nüfusuyla Z kuşağının ihtiyaçlarının anlaşılması elzem" diyen Emre Erol şöyle devam ediyor: "Her şeyi sanal ortamda halletmeye hazır olan bir nesilden bahsediyoruz. Öngörümüz bu kuşağın geniş çalışma alanlarına ihtiyaç duymayacağı yönünde. Z kuşağı, X ve Y'nin aksine bireysel çalışmayı takım çalışmasına tercih edecek."

MUTLU OFİS KONSEPTLERİ YENİDEN GÜNDEMDE
Bugün üst düzey yönetici konumunda olan 'Baby Boomer'lar ve X Kuşağı çalışanları, enerjisi yüksek Y ve Z nesliyle aynı ofislerde çalışmaya başladığında yaşanacak olası çatışmalara karşı, şimdiden çözümler geliştirilmesi gerekiyor. Mutluluk ve verimin artırılması için talebe yönelik tasarlanan 'mutlu ofis' konseptlerinden sıklıkla bahsediliyor olacak.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş hayatında Z kuşağı alarmı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN