Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mutlu ol yeter!

Türkiye'de ilk kez 'mutluluk müdürlüğü' birimini kuran DeFacto, çalışan bağlılığını artırmak için kolları sıvadı. Şirket golf alanı, kişiye özel diyet programları ve fitness eğitmenli spor salonları ile motivasyonu artırıyor

Mutlu ol yeter!
DEFACTO'DAN ÇALIŞANINA MOTİVASYON MESAJI

2015 sonu itibarıyla çalışan sayısını 8 bin 900'e yükselten DeFacto, bu yıl 2 bin 750 kişiye daha istihdam sağlayacak ve çalışan sayısını 11 binin üzerine çıkaracak. Durum böyle olunca bu kadar çalışanın sadakatini kazanmak, bağlılığını artırmak da kolay olmuyor. Türkiye'nin ilk 'mutluluk müdürlüğü' birimini 2011'de kuran Defacto şirket içinde çalışanların ücretsiz kullanımına sunduğu golf alanı, bilardo, langırt, masa tenisi, play station, özel eğitmenli fitness salonu, kuaför, masaj, dans stüdyosu ile iş yerini daha eğlenceli hale getiriyor. DeFacto'nun İK'dan Sorumlu Başkan Yardımcısı Oğuz Erdoğan, "Üst yönetimimiz 'çalışan mutlu ise müşteri de, hissedar da mutlu olacaktır' anlayışı ile mutlu bir ortam yaratmak için bir gayret içine girdi" diyor. Şirkette çalışan memnuniyeti, bağımsız bir araştırma kuruluşu tarafından düzenli olarak ölçümleniyor. Mağazalarda ve merkez ofiste yeni iş başı yapan tüm çalışanlara ilk iki aylarında kendilerine sürekli destek olacak bir 'badi' atanıyor. Merkez ofiste aileye katılan tüm çalışanlara ilk iş günlerinde Hoş Geldin Paketi sunuluyor.

Manikür hizmeti bile var

Yaş ortaması 24 olan DeFacto, yoga, aikido, spor, müzik, dans, sosyal sorumluluk kulüpleri ile çalışanların ilgi alanlarına göre sosyal uygulamaları hayata geçiriyor. DeFacto Merkez Ofis'te tüm çalışanların kullanımına açık, Mutluluk Müdürlüğü bünyesinde tam zamanlı çalışan bir fitness eğitmeni var. Çalışanların kendilerine özel program yapabildikleri bir spor salonu da bulunuyor. Şirket sunduğu masaj hizmeti ile hem oturma bozukluklarına karşı iskelet sistemini destekleyor hem de stresten arınmalarını sağlıyor. Manikür hizmeti bile var şirkette.

Çalışanlar toplam 1 ton kilo verdi

Yrd. Doç. Dr. Haluk Saçaklı ile yürütülen Sağlıklı Yaşam programı kapsamında, kişiye özel diyet programları hazırlanarak çalışanların gelişimleri gözleniyor. Program çerçevesinde özel hazırlanmış kahvaltı, öğle yemeği ve ara öğüne ek olarak spor eğitmeni gözetiminde yapılan spor ile çok kısa sürede ciddi sonuçlara ulaşılmış. Öyle ki çalışanlar toplamda 1 ton kilo vermeyi başarmış. Mutlu Kadın Hareketi kapsamında ise çalışan anneler için okulların açılış ve kapanış günlerinde yarım günlük izin desteği sağlanıyor. Tüm kadın çalışanlara yönelik ayda bir gün evden çalışma imkânı da sunuluyor. Tüm bu uygulamalar bir önceki yıla göre motivasyonu yüzde 20 artırmış.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mutlu ol yeter!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN