Kendi söküğünü kendisi dikecek

İHKİB, 7 bin 500 konfeksiyoncu üyesi için insan kaynakları sitesi hazırladı. Şirketler elemanlarını siteden bulacak

Giriş Tarihi: 14.2.2016
Kendi söküğünü kendisi dikecek
İstanbul Hazırgiyim Konfeksiyon İhracatçı Birlikleri (İHKİB), konfeksiyon firmalarının eleman ihtiyacını karşılamak için bir insan kaynakları (İK) portalı hazırladı. Özel bir şirket gibi çalışacaklarını, bunun için 'özel istihdam bürosu' izni de aldıklarını belirten İHKİB Başkanı Hikmet Tanrıverdi, "Sadece konfeksiyonla ilgili eleman istiyenle bu sektörde iş arayanları bir araya getireceğiz. Modelist, tasarımcı, makineci, overlokçu, finansçı, devlet destekleri ile ilgili danışmanlar yani akla gelebilecek tüm pozisyonlar için gerekli olan eleman ihtiyacı bu portal aracılığıyla karşılanacak" diye konuştu.

İHTİYAÇ ARTACAK
Tanrıverdi, sirkülasyonun çok yoğun olduğu sektörde uzun zamandır böyle bir ihtiyaç bulunduğunu kaydetti. Konfeksiyon sektörünün 5 yıllık süreçte büyümeye devam edeceğini vurgulayan Tanrıverdi, "Bu büyüme yetişmiş eleman ihtiyacını tetikleyecek. Amacımız özellikle KOBİ'leri yukarı taşıyabilmek. Portal yılın ikinci yarısında faaliyete geçecek. 7 bin 500 üyemiz var. Her biri yılda 1 kişi işe alsa 7 bin 500 ek istihdam anlamına gelir" diye konuştu.

STAJ İÇİN ÖZEL ALAN DA OLUŞTURULACAK
PortaldA staj için ayrı bir alanın kurulacağının altını çizen Hikmet Tanrıverdi, tanıdıkla staj ayarlama sıkıntısının da giderileceğini söyledi. Tanrıverdi, "Üniversitede okuyanlara staj konusunda yardımcı olacağız. Portal içerisinde staj yapmak isteyenlerle stajyer talep edenleri buluşturacağımız özel bir alanımız daha yer alacak" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kendi söküğünü kendisi dikecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN