Türkiye'nin en iyi haber sitesi

500 kadına evde sigortalı iş

Esenler Belediyesi, ev kadınlarının istihdama katılımı için 8 Mart'ta yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Projeyle 500 ev kadını sigortalı olarak evinde çalışıp para kazanabilecek

Giriş Tarihi: 28.2.2016
500 kadına evde sigortalı iş
İş arayanlarla eleman arayanları buluşturmak için istihdam merkezi kuran ve bugüne kadar 22 bin 137 kişiyi işe yerleştiren Esenler Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde yeni bir projeyi hayata geçiriyor. Çocuk sahibi olduğu için çalışma hayatından uzaklaşan ya da engeli olan kadınları işgücü piyasasına kazandırmayı hedefleyen proje kapsamında firmalarla irtibata geçen belediye, şirket talebine göre kadınları eğitip işe girmelerine aracı olacak. Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, "Firma istediği nitelik ile ilgili talepte bulunacak. Biz de kadınları bu talepler doğrultusunda eğiteceğiz ve firmada işe başlamasını sağlayacağız. Bu şekilde kadın hem çocuğundan kopmayacak hem de sigortalı bir işte çalışabilecek. İlk etapta hedef 500 kadına ulaşmak ama bu sayısı aşabiliriz" diye konuştu.

BEYAZ YAKAYA DA İŞ BULACAK
Bugüne kadar hep mavi yaka istihdamı sağladıklarını ancak hızla beyaz yaka istihdamına da geçmeye hazırlandıklarını dile getiren Göksu, "Çok büyük bir şirketle el sıkışmak üzereyiz. Bütün istihdamını bizim İK havuzumuzdan karşılayacak. Anlaşma olursa eleman bulmak için Esenler'in de dışına çıkacağız" dedi. Bu yıl bir yandan da geleneksel hale getirdikleri istihdam fuarının üçüncüsünü düzenleyeceklerini dile getiren Göksu, bölgede yaşayan mastır ve doktora öğrencilerine de tezlerini bitirme ve bastırmada yardımcı olduklarını, aklı esenler projesiyle de 70 bin proje başvurusu aldıklarını söyledi.

SUÇ ORANLARI DİPLERDE
Belediye bünyesinde hayata geçirdikleri sanat, kültür ve eğitim etkinlikleriyle 6 yıl gibi bir sürede suç oranı en yüksek ilçeler arasında ilk 3'te iken şu an diplerde olduklarını dile getiren Göksu, "İstanbul'un kırmızı çizgilerinde artık en altlardayız" dedi. Göksu, bu etkinlikleri 100 kişilik bir ekiple hayata geçirdiklerini söyledi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
500 kadına evde sigortalı iş
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN