Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye yetenek fabrikası oldu

Bu yıl ilk kez en iyi işveren sertifikası almaya hak kazanan Philip Morris/Sabancı'nın İnsan Kaynakları Direktörü Andreea Chiriac, "Türkiye şirketin yetenek fabrikası haline geldi" dedi

Türkiye yetenek fabrikası oldu
Çalışanların kurumla ilgili memnuniyetleri bir şirketin dünyadaki imajını yükselten en önemli kriterlerin başında geliyor. Bu yüzden firmalar en iyi işveren unvanını kazanmak için sürekli İK politikalarına yatırım yapıp memnuniyeti artırmaya çalışıyor. Dünyanın en önemli şirketlerinin çalışan memnuniyetine yönelik İK politikalarının denetlenmesi sonucunda verilen "Top Employer" sertifikası da bu şirketlerin yaptıkları yatırımların bir nevi ödülü niteliğinde. 4 yıldır üst üste bu sertifikayı alan Philip Morris International'dan sonra (PMI), bu yıl da PM Türkiye bu ödüle layık görüldü. PMI içinde 'Yetenek Fabrikası' olarak adlandırılan Philip Morris/ Sabancı'nın 100'ün üzerinde çalışanıNIN PMI'ın yurtdışındaki iştiraklerinde üst düzey görevlerde bulunduğunu dile getiren Philip Morris/ Sabancı İnsan Kaynakları Direktörü Andreea Chiriac, "İyi bir işveren haline gelme çabamızın bir simgesi olan bu ödülün, işveren marka değerimizi daha da güçlendireceğine inanıyoruz" dedi.

3 yıllık kariyer planı yapıyoruz

Oryantasyon programı kapsamında çalışanlara özel ilk gün, ilk hafta ve üç ay boyunca yöneticileriyle beraber takip edecekleri planlar hazırladıklarını dile getiren Chiriac, "Tüm seviyelerde yetenek görüşmeleri yaparak, çalışanlarımızın 3 yıllık kariyer ve gelişim planlarını beraberce hazırlıyoruz. Şirketimizde üst düzey yöneticiler için profesyonel koçluk, farklı seviyelerdeki çalışanlarımız için de mentorluk programlarımız mevcut" diye konuştu.

Türk şirketlerin performansı artıyor

Türkiye'deki şirketlerin başvuruları artarken performanslarının da her geçen yıl yükseliş gösterdiğini dile getiren Top Emloyers Institute Global İş direktörü Dennis Utter ise, sertifika alan kuruluşların genellikle çok uluslu şirketler olduğunu ancak lokal şirketlerin de hızla standartlarını geliştirdiklerini söyledi. Yeteneği elde tutmak ve liderlik yönetimi konularının değerlendirmede öne çıktığını vurgulayan Utter, "Çok detaylı bir değerlendirme ve denetim sürecimiz var. Bunun yanı sıra eğer sertifika almış bir şirket bir sonraki sene olduğu yerde kalmış yani kendini hiç geliştirememişse sıralamadaki puanı hızla düşüyor. Bu da önemli bir ölçüm" diye konuştu. Türkiye'de de temsilcilik açmak istediklerini dile getiren Utter, "Türkiye ve çevresi ciddi potansiyel taşıyor" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye yetenek fabrikası oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN