Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dinlenmek kasiyerin de hakkı

CarrefourSA, sektöründe ilk kez, 250 bin dolar yatırımla Merter mağazasındaki bin metrekarelik alana, çalışanlar için oyun ve dinlenme alanı kurdu

Dinlenmek kasiyerin de hakkı
Çalışanların verimini artırmak için türlü yöntem deneyen ve bu şekilde hem müşteri sadakatini hem de ciroyu artırmaya çalışan şirketlere perakende sektöründekiler de katıldı. CarrefourSA, sektöründe ilk kez çalışan verimini artırıp satışları yükseltmek için Merter mağazasında bin metrekarelik alana oyun ve dinlenme bölümleri yaptı. Çalışanlar yemek molası da dahil günde 2 saat bu aktivite alanları kullanabiliyorlar. Dilerlerse de dinlenme odalarında uyuyabiliyorlar. Şirket yönetimi, mesai saatlerinden sonra da bu alanların kullanımını çalışanlara serbest bıraktı. Çalışanın taleplerini dinleyip bilardodan pingponga, langırttan tavlaya, uyuma odalarından makyaj alanlarına kadar çalışanı mutlu edecek pek çok şeyi kurduklarını dile getiren CarrefourSA İcra Kurulu Üyesi ve Satış Direktörü Şenol Arpacı, her mağazada 300-400 personel çalıştığını ve bunun yarısını kasiyerlerin oluşturduğunu söyledi.

UYGULAMA YAYGINLAŞACAK
Dolayısıyla Merter mağazasında çalışanlar için ayrılan alanın yanı sıra kasiyerler için de ayrı bir dinlenme odası yaptıklarını ifade eden Arpacı, bu modelde bazı oyuncakları orta büyüklükteki CarrefourSA'lara da taşıyacaklarını dile getirdi.

CİRODA 3 SIRA YÜKSELDİ
Ciroda altıncı olan Merter CarrefourSA mağazasının, bu uygulamayla üçüncülüğe yükseldiğini vurgulayan Arpacı, "Çalışan mutlu olunca bunu fazlasıyla müşteriye yansıtıyor. Çünkü kuruma aidiyet duygusu artıyor. Bu da hem müşteri sayısına hem de satışlara yansıyor" dedi. Artan asgari ücretle yükselen maliyetlerden kurtulmak için çalışan mutluluğuna odaklandıklarını dile getiren Arpacı, "Çalışan mutlu oldukça verim arttı. 'de bu uygulamayı ilk kez biz yapıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dinlenmek kasiyerin de hakkı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN