Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çocuklarına hasret kalıyorlar

Yapılan ankete göre babalar kazanmak için evlerine uzak yerlerde çalışmayı göze alıyor

Giriş Tarihi: 19.6.2016
Çocuklarına hasret kalıyorlar
Toplam 46 bin 69 ki tarafından yanıtlanan Babalar Günü anketi, çalışan babalarla ilgili çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı. Kariyer.net'in yaptığı ankete göre, baba mesleğini devam ettirme alışkanlığı tarihe karışıyor. 'Babanız evden uzakta, farklı bir şehirde ya da ülkede çalıştı mı?' sorusuna verilen yanıtların yüzde 47'si ise babaların kazanmak için evden uzakta çalıştığını gözler önüne seriyor.

1 YILDAN UZUN KALIYORLAR
Anket sorusuna yanıt veren katılımcıların yüzde 27'si babalarının bir yıldan uzun bir süre boyunca evden uzakta, farklı bir şehirde ya da ülkede çalıştığını söylerken, yüzde 15'i 1-6 ay boyunca evden uzakta, farklı bir şehirde ya da ülkede çalıştığını söylüyor. Katılımcıların yüzde 5'i ise babalarının 6-12 ay boyunca evden uzakta, farklı bir şehirde ya da ülkede çalıştığını belirtiyor.

BENİM MESLEĞİMİ YAPMASIN
Kendi mesleğini çocuklarının devam ettirmesini isteyenlerin oranı beklenenin altında. "Çocuğunuzun baba mesleğini yapmasını ister misiniz?" sorusuna cevap verenlerin yüzde 77'si "Hayır, kendi istediği işi yapsın" diyor. Katılımcıların tamamlaması istenen "Babamı benim hakkımda en mutlu eden şey..." cümlesini tamamlayanların yüzde 50'si "İş-özel hayat dengesini kurmam" derken, yüzde 28'i "Eğitimimdeki başarım" diyor. Katılımcıların geri kalan yüzde 22'lik kesminin cevabı ise "İş yerimdeki başarım" oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çocuklarına hasret kalıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN