Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Atamalar

Giriş Tarihi: 9.7.2017
Atamalar
LECOMPTE SOCAR'IN DIŞ İLİŞKİLERindE
SOCAR Türkiye'nin Dış İlişkiler Başkanlığı görevine Murat LeCompte getirildi. TED Ankara Koleji'nin ardından Boğaziçi Üniversitesi Turizm İşletmeciliği Bölümü'nde ön lisans alan LeCompte, lisansını ise University of Houston'dan işletme alanında tamamladı. LeCompte, bilişim teknolojileri sektöründe 16 yıllık tecrübeye sahip.

AKTİF BANK'TA KINIK DÖNEMİ
Tevfik Kınık, Aktif Bank'ta Kredi Analitik ve Sermaye Piyasaları'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevine getirildi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu olan Kınık, yüksek lisansını Harvard Üniversitesi'nde yaptı. Tevfik Kınık, kariyerine Sermaye Piyasası Kurulu'nda uzman yardımcısı olarak başladı.

AMGEN'İN MÜDÜRÜ BERKMAN OLDU
Amgen Türkiye'nin Genel Müdürlük pozisyonuna, Türkiye'nin en etkili kadın liderlerinden biri olan Güldem Berkman atandı. Berkman, 2000'den bu yana Novartis'te Türkiye Ülke Müdürlüğü, Macaristan Ülke Müdürlüğü ve Asya, Ortadoğu, Afrika Bölgesi Yürütme Kurulu Üyeliği de dahil olmak üzere üst düzey kademelerde görev yaptı.

DANONE HAYAT SU'DA ÜST DÜZEY ATAMA
Danone Hayat Su Operasyon Direktörlüğü'ne Alper Köksal atandı. Köksal, daha önce Danone Güney Afrika Sütlü Ürünler Endüstriyel Direktörlüğü görevini sürdürmekteydi. ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümü'nden mezun olan Köksal, kariyerine Unilever'de başladı. Köksal, Danone ailesine 2005 yılında katıldı.

GENÇPA TEKNOLOJİ'DE GÜRSOY DEVRİ
Gençpa Teknoloji'nin Genel Müdürlük görevine Ufuk Gürsoy'u atadı. Grubun Yönetim Kurulu Üyesi olarak da çalışacak olan Gürsoy, kariyerine Vestel'de başladı. Gürsoy, daha sonra Genpa, LG Electronics gibi şirketlerde satış ve pazarlama alanlarında yöneticilik yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Gürsoy, Marmara Üniversitesi'nde MBA yaptı.

MUSTAFA DEMİRKOL'A YENİ GÖREV
2013'te Schneider Electric'e katılan ve şirketin strateji-iş geliştirme alanında gelişimine destek sunan Mustafa Demirkol, Türkiye, İran ve Orta Asya IT İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı olarak atandı. 2005'te Sabancı Üniversitesi'nden Endüstri Mühendisliği Bölümü'nde mezun olan Demirkol, Marmara Üniversitesi'nde yüksek lisans yaptı.

TRPHARM'A YENİ MEDİKAL DİREKTÖR
Belgin Özdilsiz, TRPharm İlaç'a Nadir Hastalıklar Medikal Direktörü olarak atandı. Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun olan Özdilsiz, Yeditepe Üniversitesi'nde MBA derecesi aldı. Özdilsiz, TRPharm'a katılmadan önce Sanofi Genzyme'da sırasıyla medikal ve ruhsatlandırma direktörü, medikal alan müdürü olarak görev yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Atamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN