Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aliağa Kent Konseyi Sosyal Projelerine Devam Ediyor

Giriş Tarihi: 20.2.2015 16:38
Aliağa Kent Konseyi Sosyal Projelerine Devam Ediyor
Aliağa Kent Konseyi, daha yaşanılabilir bir kent oluşturma adına çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.
Aliağa Kent Konseyi, ilçede faaliyete geçirdiği projeleriyle dikkat çekiyor. Aliağa Kent Konsey Başkanı Yakup Öztürk de, düzenlediği basın toplantısında kent konseyinin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Öztürk, gerçekleştirdiği sosyal projelerine 2015 yılında da devam edeceklerini açıkladı. Öztürk, "Gerçekleştirdiğimiz sosyal projeler ile nasıl bir kent yarattığımızı değerlendirip, nasıl bir kent yaratmamız gerektiğinin çalışmasını yapacağız. Kadınlarımız son olarak cezaevindeki mahkumlarımıza, orada yaşayan kadınlarımıza kendi el emekleri ile elde ettikleri gelirle klima aldılar. Yine kadın meclisimiz şuanda atık gazete kâğıtlarından gazetelik sepeti yaparak buradan elde ettikleri gelirle maddi yetersizliklerden dolayı eğitiminden mahrum kalan bir kız çocuğuna bir nebzede olsa katkı sağlayarak eğitimine devam etmesini sağlayacaklar. Ayrıca ileri dönemlerde dizi eğitim çalışmalarını hayata geçirmeye çalışıyorlar. Bu çalışmalar kapsamında ilk olarak aile bireylerine çocukların doğru bir şekilde yetiştirilmesi konusunda eğitimler verilmesi planlanıyor" dedi.
Kadın Meclisi’nin yanı sıra Gençlik Meclisi’nin de sosyal projeler üzerine çalışmalar yürüttüğünü anlatan Öztürk, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Gençlik Meclisimiz uyuşturucu ile mücadele konusunda bir takım çalışmalar yapıyor. Bu konuda Türkiye Kent Konseyleri Platformu’na sunulmak üzere hazırlanan bir tiyatro projesi var. Bu projeyle de aile bireylerimizin uyuşturucuyla nasıl mücadele etmeleri gerektiği, hangi devlet kademelerinden bu konuda destek alabilecekleri gibi konularda aileleri ve kişileri bilgilendirme toplantıları düzenleyeceğiz. Çocuk Meclisimizle beraber kısa zaman içerisinde bir çalışma yapacağız. Bu çalışmada çocuklarımızdan ülkeyle ve ilçemizle ilgili görüşlerini alacağız. Aliağa’ya çocuklarımızın gözüyle bakmaya çalışacağız."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aliağa Kent Konseyi Sosyal Projelerine Devam Ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN