Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaklıçlı Çocuklara Kreş Hizmeti

Giriş Tarihi: 20.2.2015 11:07
Kaklıçlı Çocuklara Kreş Hizmeti
’in Çiğli ilçesinde, 3-6 yaş çocukların eğitimine katkı sağlamak ve sağlıklı bireylerin yetişmesi amacıyla, Kaklıç Okul Öncesi Bakım ve Eğitim Merkezi hizmete açıldı.
Çiğli ilçesinde, “Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği” projesi kapsamında, Kaklıç Okul Öncesi Bakım ve Eğitim Merkezi hizmete açıldı. 3-6 yaş çocukların eğitimine katkı sağlamak ve sağlıklı bireylerin yetişmesi amacıyla açılan merkeze, Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi, İZELMAN Kreş, Anaokulları ve Eğitim Merkezleri ile Çiğli Belediyesi de destek verdi. Açılışa, Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, İZELMAN A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı, meclis üyeleri, başkan yardımcıları ve aileler katıldı.
Açılışta konuşan Çiğli Belediye Başkanı Hasan Arslan, belediye olarak çocuklar, yaşlılar, engelliler ve kadınlar başta olmak üzere toplumun birçok kesimine yönelik sosyal projelere destek sunduklarını belirtti. Arslan, "Okul öncesi eğitim merkezimiz özellikle kırsal bölgede yaşayan ve eğitim fırsatlarından yararlanamayan çocuk ve kadınlarımızın hayatlarında büyük kolaylıklar sağlayacak. Çocuklarımızın bakımlarını üstelenmiş annelerimizin çocuk bakımı gibi çok ağır bir yükü omuzladıklarını biliyoruz. Onlara bu anlamda yardımcı olmak, özgürlük alanlarını genişletmek adına hayata geçirilmiş bir proje. Bugüne kadar ki talepler dikkate alınarak açılan merkezlerden birinin Kaklıç’ta olması bizler için çok sevindirici. İhtiyaç duyulan diğer mahallelerde de hayata geçirilmesi adına üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırız. Annelerimizin sosyal hayata katılımlarını en yüksek düzeyde tutmak adına bu merkezlerin yaygınlaştırılması fikrini çok önemli ve değerli buluyorum. Çağdaş ve yenilikçi bir bakış açısıyla Çiğli’de yaşayan vatandaşlarımızın sorunlarına ve taleplerine çözüm üretmek için çalışıyoruz. Her zaman onların yanındayız ve onların yanında olmaya da devam edeceğiz" dedi.
Okul öncesi eğitimin çocukların geleceği adına yapılmış en önemli yatırımlardan biri olduğuna dikkat çeken İZELMAN A.Ş. Genel Müdürü Hüseyin Kırmızı ise şu ifadelere yer verdi:
"Güzel bir iş birliği çerçevesinde başlattığımız bu projemizi 2 sene önce hayata geçirdik. Özellikle okul öncesi eğitimden faydalanamayacak yerlerde; ağırlıklı olarak kırsal bölgeleri seçerek başladık bu işe ve Kaklıç’ta böyle yerlerden biri. Hasan Başkanımızda özellikle bize bu alanların seçilmesinde yardımcı oldu. Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu hocalarımızın ve hemşire adaylarımızın gönüllü katılımı ve desteği sayesinde çocuklarımızın sağlığının gözlenmesi, varsa hastalıkların tespiti konularında çok önemli çalışmalar yürütülecek. Bu merkezlerin birçok yerde açılması için çalışmalarımıza son hızla devam edeceğiz"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaklıçlı Çocuklara Kreş Hizmeti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN