Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Torbalı’da Ekonomi Temsilcileri Buluştu

Giriş Tarihi: 5.3.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 5.3.2015 11:57
Torbalı Ticaret Odası, ilçe ekonomisinin temsilcilerini buluşturdu. Ekonomi ile ilgili kurumların sorunlarının masaya yatırıldığı toplantıda, Torbalı’yı ekonomik yönde daha cazip kılmak için fikir alış verişinde bulunup 2015 yılı hedefleri masaya yatırıldı.
23 Şubat-1 Mart tarihleri arasında kutlanan Vergi Haftası ile 1-7 Mart tarihlerindeki Muhasebeciler Haftası sebebiyle, Torbalı Ticaret Odası (TTO), ekonominin temsilcilerini bir araya getirdi. Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun’un ev sahipliğindeki kahvaltılı toplantıya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Halil Gülcü, Vergi Dairesi Müdürü Naci Üzar, İŞ-KUR Müdürü Mustafa Şimşek, SGK Müdürü Kadriye Ay ve Serbest Muhasebeci-Mali Müşavirler Odası Torbalı Temsilcisi Adem Savaş Bulgur, banka müdürleri ile ilçedeki mali müşavir ve muhasebeciler katıldı. Toplantı, Ticaret Odası’nın tanıtım filmi ile başladı. Ekonomiye yön veren kurum ve kuruluşların bir araya geldiği toplantıda, sorunlar masaya yatırılırken, karşılıklı fikir alış verişinde bulunuldu. Toplantının açılış konuşmasını gerçekleştiren TTO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun: “Ekonominin tüm unsurları olarak, ilçemizin ekonomisini daha da güçlendirmek istiyoruz. Torbalı’mızı ekonomik yönde daha cazip bir merkez haline getirmek için hep birlikte elimizi taşın altına koyacağız” dedi. 45 farklı sektörde 2 binden fazla işletmeye ev sahipliği yapan Torbalı’nın, her yıl ödediği vergi, gerçekleştirdiği ihracat ile Türkiye’nin lokomotifi konumunda olduğunu kaydeden Olgun: “Bu başarıların perde arkasında ise ekonominin unsurları olarak sizler varsınız. Hep birlikte el ele vererek, ilçemizi ekonomik yönde daha cazip bir hale getireceğiz” şeklinde konuştu.
‘HERKES BİR TUĞLA KOYSUN’
TTO Yönetim Kurulu Başkanı Abdulvahap Olgun’un konuşmasının ardından, toplantıya katılan misafirler tek tek kendilerini tanıttı. Torbalı’da vergi bilincinin üst düzeyde olduğunu ancak bunu gelecek nesillerde de oluşturmak zorunda olduklarını kaydeden Vergi Dairesi Müdürü Naci Üzar, “Herkesin bir tuğla koyması gerekiyor. Bunun başka bir yolu yok. Yolumuz uzun ve engelleri hep birlikte aşacağız. Vergi gücümüze daha fazla katkı koymalıyız. Bunu da hep beraber başaracağız” diye konuştu. SGK Torbalı Şubesi Müdürü Kadriye Ay, kurum olarak verdikleri hizmeti daha da üst seviyeye taşımak için yoğun bir çaba sarf ettiklerini kaydetti. SGK Müdürü Kadriye Ay ve İŞKUR Müdürü Mustafa Şimşek kurumlarının hizmetleri anlatıp muhasebecilerin yaşadığı sıkıntıları not etti.
‘ESNAFIN, VERGİ DAİRESİ’NDEN ÖDÜ KOPUYOR’
Konuşmacılardan Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Halil Gülcü, toplantının önemine vurgu yaparken, toplumdaki Vergi Dairesi algısının ise değiştirilmesi gerektiğini söyledi. Halil Gülcü: “Vergi Dairesi denince esnafın ödü kopuyor. Bu tabuyu yıkmamız lazım. Bunu da kurumlar arası yapılan toplantılar sonucunda el birliğiyle çözeceğiz” dedi. İlçedeki bankaların ve fabrikaların, Torbalı esnafından daha fazla alış veriş yapması gerektiğini de belirten Halil Gülcü, bankacılara da “Muhasebecilerimize güvenin” diye çıkışta bulundu. Toplantıya katılan bankacılar ve muhasebeciler, yaşadıkları sorunlar dile getirirken, kurum müdürleri de sorularla ilgili cevap verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Torbalı’da Ekonomi Temsilcileri Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN