Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Aliağa’da Artık Tekne İmal Edilecek

Giriş Tarihi: 10.3.2015 17:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
’in Aliağa ilçesinde kurulacak Tekne İmal ve Çekek Yeri için tahsis edilen 1 milyon 210 bin metrekarelik alan yatırımcılarını bekliyor.
Çaltılıdere’nin Hacı Ahmet Koyu mevkisinde yapılan fizibilite çalışmalarının ardından tadil edilen imar planında bölgenin Tekne İmal ve Çekek Yeri olarak düzenlenmesi onaylandı. Planın onaylanmasıyla birlikte harekete geçen ve gerekli hazırlıkları kısa sürede tamamlayan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü, bölgenin tahsis duyurusunu 29290 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlandı. Bölgenin Tekne İmal ve Çekek Yeri olarak tahsis edilmesini değerlendiren Çaltılıdere sakinleri, Tekne İmal ve Çekek Yeri’nin bölgede önemli bir istihdam kapısı olacağına inandıklarını dile getirdi. Yapılması planlanan tesislerin çevreci anlayışın esas alınarak inşa edilmesi gerektiğini ifade eden Çaltılıdere sakinleri, “Yöre halkı olarak en büyük endişemiz burada yaşanabilecek olası bir çevre kirliliğidir” diyerek, tesislerin çevreye duyarlı tesisler olmasını istedi.
İHALE KAPALI ZARF USULÜYLE YAPILACAK
Yayımlanan duyuruda, burada yatırım yapmak isteyen kooperatiflerin Resmi Gazete’de yapılan tahsis ilan tarihinden itibaren 20 iş günü içerisinde kapalı zarf usulüyle Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne başvurması gerekiyor. Süre bitiminden sonra yapılacak müracaatların geçersiz sayılacağı ve müracaatların süre bitiminden itibaren 10 iş günü içerisinde duyuruda belirtilen esaslar dahilinde değerlendirileceği belirtildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Aliağa’da Artık Tekne İmal Edilecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN