Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Engelsiz Servis Yola Çıktı

Giriş Tarihi: 10.3.2015 11:48 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Engelsiz Servis Yola Çıktı
’in merkez ilçesi Konak’ta engelli yurttaşların sosyal hayata katılımını artırmak amacıyla yürütülen çalışmalara bir yenisi eklendi. Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nce hayata geçirilen ‘Engelsiz Servis’ hizmetiyle bedensel engelli yurttaşlar banka, adliye, nüfus müdürlüğü, tapu ve hastane gibi tüm resmi kurumlara artık daha rahat ve konforlu ulaşabilecek. Alınan özel tasarım minibüs ile başlatılan mobil hizmet sayesinde engelli yurttaşlar güven içinde sokağa çıkarak, işlemlerini rahatça görebilecek.
ARAYIN GELSİN
Bir yakını olmayan veya yakını olduğu halde kendisi ile ilgilenecek durumda olmayan engelli yurttaşların kamu binalarına ulaşımını sağlayacak Engelsiz Servis hizmetinden tekerlekli sandalye kullananlar faydalanabiliyor. Talep eden kişiler üç gün öncesinden 4845300 nolu telefondan 1258 dahili numarayı tuşlayarak bağlandıkları Konak Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nden hafta içi 08.00-17.00 saatleri arasında randevu alabiliyor. Sunulan hizmetten faydalanmak için kimlik ve adres bilgilerinin yanı sıra gidilecek yer ve saatin belirtilmesi yeterli oluyor.
KONFORLU VE KOLAY ULAŞIM
Aynı anda iki engelli vatandaşa hizmet veren Engelsiz Servis ile kişi kendisine refakat eden bir görevli eşliğinde alınıp, gitmek istediği yere götürülüyor. Tekerlekli sandalye kullanıcısının emniyeti açısından gerekli olan sandalye sabitleme sistemiyle donatılmış araç güvenli ve konforlu bir ulaşım imkanı sunuyor. Gitmek istenen yere varıldığında görevli personel hizmetten faydalanan vatandaşın inmesine yardımcı oluyor. Kamu kurumundaki işini bitiren engelli vatandaş tekrar Engelsiz Servis’i kullanarak evine bırakılıyor.
YÜZ GÜLDÜREN HİZMET
Hizmete giren uygulamadan ilk yararlanandan biri de bedensel engelli Abdurrahman Tekkılıç oldu. Hukuki bir yardım talebinde bulunmak için İzmir Adliye Sarayı’na getirilen Tekkılıç, Engelsiz Servis hizmeti sayesinde konforlu ve kolay bir şekilde işini hallettiğini belirterek, “Ulaşım sıkıntısı nedeniyle uzun zamandır gelemediğim adliyeye gelebildim. Bu güzel uygulama için Konak Belediyesi’ne teşekkür ederim” diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Engelsiz Servis Yola Çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN