Bakırçay’ın Ekonomiye Yön Verenleri Zirvede Buluştu

Giriş Tarihi: 11.3.2015 17:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Bakırçay’ın Ekonomiye Yön Verenleri Zirvede Buluştu
’in Aliağa ilçesinde, bölge ekonomisinin masaya yatırıldığı ’1. Bakırçay Ekonomi Zirvesi’ gerçekleştirildi.
Aliağa ilçesinde, Bergama merkezli yayın yapan bölgesel bir gazetenin öncülüğünde gerçekleştirilen 1. Bakırçay Ekonomi Zirvesi’, liağa Belediyesi Çok Amaçlı Sosyal Tesisleri Sinema Salonu’nda yapıldı. İzmir ili sınırlar içerisinde kalan Aliağa, Bergama, Dikili, Foça, Kınık ve Menemen sorunlarının tartışıldığı,“Bölgesel sinerji” oluşturulması için sosyo-ekonomik ortak talepler ve beklentilerin paylaşıldığı zirveye, konuşmacı olarak katılan Aliağa Ticaret Odası (ALTO) Başkanı Adnan Saka, Menemen Ticaret Odası Başkanı Yılmaz Güral ve Bergama Ticaret Odası Başkan vekili Levent Akçay katıldı. Konuşmacılar, bulundukları ilçenin ekonomik kaynaklarını değerlendirerek, iyileştirilmesi ve istihdam yaratılması noktasında neler yapılması gerektiğini anlattı.
Toplantıya katılanlar arasında CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrahim Aydemir, CHP Aliağa İlçe Başkanı Özcan Durmaz, 2. Bölge Milletvekili aday adaylarından Hayal Han ve İbrahim Etem Yorulmaz’ın yanı sıra Ticaret Odası üyeleri ve vatandaşlar yer aldı.
"HASSAS KONULARDA SİYASETTEN UZAK BİR TAVIR SERGİLENMELİ"
CHP İzmir Milletvekili Mustafa Moroğlu, ekonomi ve çözüm süreçleri gibi hassas konularda siyasetten uzak, ortak bir tavır sergilenmemesi durumunda ülkenin gerilemesinin engellenemeyeceğini söyledi.
Zirvede konuşan ALTO Başkanı Adnan Saka, Aliağa’nın teknolojik olarak gelişimini artırıp, hava kirliliğinin önüne geçerek karbon salınımını en aza indirgemeyi hedeflediklerini söyledi. İstihdam konusuna da değinen Saka, Aliağa’da yeterli teknik bilgiye sahip kişilerin az olduğunu belirtti. Saka ayrıca, Aliağalı vatandaşların kendilerini geliştirmeleri noktasında daha duyarlı ve istekli olmaları gerektiğinin de altını çizdi.
Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz ise, Bakırçay Ekonomi zirvesinin, bölge sorunlarının çözümü noktasında çok önemli bir girişim olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakırçay’ın Ekonomiye Yön Verenleri Zirvede Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN