Ödemiş Süs-bir Bakü Yolcusu

Giriş Tarihi: 11.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (SÜS-BİR) Azerbaycan’da düzenlenecek ’Uluslararası Çiçekçilik, Peyzaj ve Şehircilik’ fuarı AFU EXPO’da stant açarak Ödemiş’teki üretimi tanıtacak.
Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenecek AFU EXPO’da stant açarak yurt dışındaki bir fuara ilk kez katılacak olan Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Birliği (SÜS-BİR), hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladı. Birlik, çalışmalar kapsamında, Türkiye’nin önemli süs bitkileri üretim merkezlerinden biri haline gelen ’in Ödemiş ilçesindeki üretimi anlatmak ve ürünleri tanıtmak amacıyla Türkçe, İngilizce, Rusça ve Arapça kitapçıklar hazırladı.
Ödemiş Süs-Bir’in ilk kez yurt dışı bir organizasyonda stant açacağına vurgu yapan Ödemiş SÜS-BİR ve Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hüseyin Cabbar, Azerbaycan başta olmak üzere Türki Cumhuriyetlerin hedef pazarlar arasında yer aldığını aktardı.
Bakü’de düzenlenecek organizasyon için yarın yola çıkacaklarını aktaran Cabbar, “Güzel bir stant ve iyi bir sunum ile Ödemiş’teki üretimi, Ödemiş’in giderek artan gücünü yansıtacağız. Elbette Türki Cumhuriyetlerin ilgisini bölgemize çekmemiz gerekiyor. Farklı dillerde tanıtım materyallerimizi hazırladık. İlçemizi, üreticimizi temsil etmenin gururunu yaşayacağız. Fakat hepsinden önemlisi kaliteli üretim. Kaliteyi artırmak mecburiyetindeyiz. İhracat istiyorsak, lokmamızı büyütmek istiyorsak kaliteyi artıracağız. Çok yüksek gümrükler söz konusu iken kalitenin düşük kalması alıcının Avrupa’ya yönelmesine yol açıyor. Birçok avantaja sahip iken kalitede bir standardı oturtmak ve vaziyet almak durumundayız. Bu açıdan sektörümüzü büyütmek üzere Ödemişli üreticileri bir kez daha Ödemiş Süs Bitkileri Üreticileri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi çatısı altında buluşmaya davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ödemiş Süs-bir Bakü Yolcusu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN