Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gümrük Müşavirleri Yine "Dalay" Dedi

Giriş Tarihi: 12.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 16:41
Gümrük Müşavirleri Yine Dalay Dedi
Gümrük Müşavirleri Derneği’nin (İZMGMD) olağan genel kurulunda, mevcut başkan Taşkın Dalay tekrar seçilerek güven tazeledi.
Ege Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Hasan Aksoy Toplantı Salonu’nda gerçekleşen olağan genel kurula yaklaşık 330 üye katıldı. Divan başkanlığına Metin Varol seçilirken, genel kurulda Taşkın Dalay ve Ahmet Özken’in listeleri yarıştı. Geçerli 226 oydan 162’sini alan Taşkın Dalay başkanlığındaki liste, üyelerin güvenoyunu alarak yönetim kuruluna seçildi. Diğer aday Ahmet Özken başkanlığındaki liste ise 64 oy aldı.
İlkelerinden taviz vermeden yollarına devam edeceklerini ifade eden İZMGMD Başkanı Taşkın Dalay, “Her zaman yanımızda olan, bizlerden güven ve desteklerini esirgemeyen tüm üyelerimize teşekkür ederim. Bizler büyük bir onur ve gurur duyarak taşıdığımız bu bayrağı, mesleğimizin korunması, geleceğinin inşa edilmesi için çalışan, meslektaşlarımızın sorunlarıyla birebir ilgilenen, çözüm üretmeye çalışan ve sadece mesleğimiz için çalışan bir yönetim anlayışı ile vermiş olduğunuz görevi icra etmeye çalıştık” dedi.
En çok emek verdikleri konuların başında asgari ücretin geldiğini kaydeden Dalay, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Mesleğimizin yaşaması için can suyu olarak gördüğümüz asgari ücret konusunda, çok yoğun çalışmalar yapılmış, yeniden değerleme oranında artış elde edilmiştir. Oda Kanunu konusunda yaptığımız çalışmalar ile henüz bir sonuca ulaşamasak da aynı gayret ve inançla çalışmalarımız sürdürülecektir. Mesleğin kurumsal bir yapıya sahip olmasının, Oda Kanunu’ndan geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bu nedenle de Oda Kanunu için yaptığımız çalışmalardan asla vazgeçmeyeceğiz. İnşallah bu dönemde bağımsız oda kanununun yürürlüğe girmesi inancını yaşıyoruz."
Taşkın Dalay başkanlığındaki İZMGMD yönetim kurulu şu isimlerden oluşuyor; Nihat Kobaş, Derya Öncel, Emine Gülşen, Cüneyt Eryürekliler, Sabih Aygün, Bahadır Kal, Serkan Mingan, Cihan Sancak, Türker Timur, Harun Koçkesen.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gümrük Müşavirleri Yine "Dalay" Dedi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN