Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mahkumlardan Mezarlık Temizliği

Giriş Tarihi: 17.3.2015 21:28 Güncelleme Tarihi: 17.3.2015 22:07
(İHA) – İzmir’in Aliağa ilçesindeki cezaevinde kalan mahkumlar, Adalet Bakanlığı Açık Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürlüğü tarafından yürütülen proje kapsamında mezarlık çevre düzenleme ve temizlik çalışması yaptı.
Şakran Mahallesi’nde bulunan Aliağa Ceza İnfaz Kurumları Kampüsü’ndeki hükümlüler, Adalet Bakanlığı Açık Ceza İnfaz Kurumu İş Yurdu Müdürlüğü’nün çeşitli kamu kurumlarıyla imzaladığı protokol kapsamında çevre düzenleme ve temizlik işlerinde çalıştırılıyor. Daha önce Aliağa’nın muhtelif bölgelerinde yol, park gibi benzeri kamu alanlarının temizlik işlerinde çalıştırılan hükümlüler, geçtiğimiz pazartesi günü de Aliağa İlçe Kabristanlığında çevre düzenleme, temizlik, bakım, onarım ve peyzaj çalışması yaptı. 30 hükümlü tarafından kabristanlıkta kirlilik oluşturan çöp, poşet ve benzeri atıkları temizlendi, çevre yabani otlardan arındırıldı, ağaç ve bitkilerin budama ve bakım işlemleri yapıldı ve kabristanı çevreleyen duvarlar ile birlikte demir parmaklılar da boyandı.
Üstlendikleri görevi layıkıyla yerine getiren hükümlülerin özverili çalışmalarına vatandaşlardan da olumlu tepkiler geldi. Proje kapsamında çalıştırılan hükümlülerin bu sayede motive oldukları, hayata uyumlarının kolaylaştığı ve boş oturmak yerine çalışıp para kazanmaktan dolayı mutlu oldukları bildirildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mahkumlardan Mezarlık Temizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN