Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Karşıyaka’da İşçileri Rahatlatan İhale

Giriş Tarihi: 24.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 10:58
Karşıyaka’da İşçileri Rahatlatan İhale
Karşıyaka Belediye şirketi olan Kent AŞ’de çalışan ve ihale sürecinde işten çıkarılma endişesi yaşayan 163 nitelikli büro çalışanı, önceki gün yapılan ihale ile rahat bir nefes aldı.
Karşıyaka Belediye’sinin şirketi Kent AŞ, Mart ayında sona eren ve 163 personel ile 29 aracı kapsayan ihale nedeniyle sıkıntıya girmiş, ihaleyi farklı bir firmanın alma ihtimali, çalışanların işsiz kalma düşüncesini gündeme getirmişti. Belediye yönetiminin ve nitelikli büro çalışanlarının merakla beklediği ihale önceki gün gerçekleştirildi. Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nde yapılan ihale toplantısına, dışarıdan bir firma katılmayınca ihaleyi Kent AŞ kazandı.
İhalenin Kent AŞ’de kalması hem yönetimi, hem çalışanları sevindirdi. Bu sayede 163 büro çalışanı da rahat bir nefes aldı. 4,5 yılı kapsayacak olan ihalenin 35,5 milyon liralık bir rakamı kapsadığı öğrenildi. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ihale sonucunun kendilerini memnun ettiğini söyledi.
İhale süreçlerinin zaman zaman sancılı geçtiğini ifade eden Akpınar "Çalışanlarımızın huzuru ve gönül rahatlığı bizler için çok önemli. İhale süreçleri zaman zaman sıkıntılara ve sancılara yol açabilir. Önemli olan sorun yaşamadan üstesinden gelmektir. Bu sonuç herkesi memnun etti. Şimdi iş ve hizmet üretme zamanı" diye kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karşıyaka’da İşçileri Rahatlatan İhale
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN