Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ahmet Güldal: "Kiraz, Hayvan Varlığı Bakımdan 21 İli Geride Bıraktı

Giriş Tarihi: 25.3.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 25.3.2015 12:32
Ahmet Güldal: Kiraz, Hayvan Varlığı Bakımdan 21 İli Geride Bıraktı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, Kiraz ilçesinde mahalle muhtarları ve tarımsal örgütlerin temsilcileri ile bir araya geldi.
Kiraz Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünce organize edilen toplantıya, Kaymakam Metin Demirel’de katıldı. Toplantıda, Kiraz’ın tarımsal alt yapısı hakkında bilgi veren Güldal, konuşmasında ilçenin hayvancılık potansiyeline vurgu yaptı. 75 bin büyükbaş ile Kiraz’ın, hayvan varlığı bakımından 21 ili geride bıraktığını vurgulayan Güldal, 2014 yılında İzmir’de üretilen sütün yüzde 13’ünün ilçeden karşılandığını söyledi.
Bakanlık tarafından üreticilere verilen tarımsal desteklemeler konusu üzerinde de duran Güldal, geçen yıl Kirazlı üreticilere 144 bin ton süt için 7,2 milyon lira destekleme ödemesi yapıldığını ifade etti. Toplantıda katılımcılardan gelen sorulara da yanıt veren Güldal, ilçedeki üreticilere ihtiyaç duyulan her durumda ve koşulda destek verdiklerini belirtti.
ÖDEMİŞ VE BAYINDIR’A ZİYARET
Öte yandan Kiraz’da bulunan İğdeli ve Çevre Köyleri Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Süt Ürünleri İşleme Tesisini de gezen İzmir Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Ahmet Güldal, buradan Ödemiş ve Bayındır’a geçti. İlçe Müdürlüklerini ziyaret eden Güldal, personel ile bir araya geldi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ahmet Güldal: "Kiraz, Hayvan Varlığı Bakımdan 21 İli Geride Bıraktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN