Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bayraklı’da Kapalı Pazar Yeri Sayısı Artıyor

Giriş Tarihi: 29.3.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 30.3.2015 09:55
Bayraklı’da Kapalı Pazar Yeri Sayısı Artıyor
Bayraklı Belediyesi ilçedeki kapalı pazar yeri sayısın artırıyor. Osmangazi Mahallesi’nde 4 bin 330 metre kare alan üzerine yapılacak otoparkı bulunan modern görünümlü pazar yerinin ihalesi tamamlayan belediye, Nisan ayında buradaki çalışmalara başlayacak.
Bayraklı Belediyesi ilçeye kapalı pazar yerleri kazandırırken, mevcut pazar yerlerini modernize ediyor. Osmangazi Mahallesinde oturan vatandaşların kapalı pazar yeri isteğini yerine getiren Baraklı Belediyesi, 4 bin 330 metrekare alanda, 250 pazarcı tezgahı, otoparkı, zabıta birimi, çay ocağı ve tuvaleti bulunan bir tesis yapacak. Pazar yeri yaklaşık maliyeti 1 milyon 369 bin liraya mal olacak. Çalışmalar önümüzdeki ay başlayıp kısa sürede tamamlanacak.
ÇAY MAHALLESİ’NE DE PAZAR YERİ YAPILACAK
Bayraklı Belediyesi, bugüne kadar Alpaslan, Gümüşpala ve Nafiz Gürman Mahallerindeki kapalı pazar yeri projelerini tamamlayarak hizmete soktu. Yeni Girne ve Yamanlar ve 75. Yıl pazar yerleri ise modernize edildi. Öte yandan Çay Mahallesine yapılacak pazar yeri için proje ve keşif çalışmaları sürdüğü kısa sürede bitirileceği belirtildi.
“VATANDAŞLARDAN GELEN TALEPLERİ DİKKATE ALIYORUZ”
Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, vatandaşlardan gelen talepleri imkanlar dahilinde yerine getirdiklerini belirterek, “Pazar yerleri önemli bir ihtiyaç. Vatandaşlarımızdan farklı talepler geliyor. Bunlardan uygun olanları yerine getiriyoruz. Mahalle aralarında kurulan sağlıksız pazar yerlerinin yerine daha donanımlı, modern görünümlü yerler inşa ediyoruz, edeceğiz. Mevcut pazar yerlerinde düzenlemelere gidiyoruz. Osmangazi Mahallemizde yapacağımız projenin ihalesi tamamlandı. Önümüzdeki ay çalışmalara başlayacağız” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bayraklı’da Kapalı Pazar Yeri Sayısı Artıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN