Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Piriştina Bir Yılını Anlattı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 12:58 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Piriştina Bir Yılını Anlattı
Buca Belediyesi’nin 2014 yılı faaliyet raporunun görüşüldüğü nisan ayı meclis toplantısı, Buca Belediye Başkanı Levent Piriştina’nın yönetiminde gerçekleşti. 2014 yılı faaliyet raporu, meclis üyelerinin 24 kabul, dokuz red ve bir çekimser oylarıyla meclisten geçti. Başkan Piriştina, geride bıraktığı bir yıllık sürede hayata geçirdiği icraatlarını da hazırladığı film ile anlattı. Piriştina, “Buca’nın kültür, eğitim, spor ve sanatla anılması en büyük hedefimiz” dedi.
Buca Belediyesi nisan ayı olağan meclis toplantısının 2. oturumu Buca Belediyesi Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Komisyondan gelen raporların karara bağlandığı meclis toplantısında, 2014 yılı faaliyet raporu meclis üyelerinin 24 kabul, dokuz red ve bir çekimser oyları ile meclisten geçti. Geride bıraktığı bir yıllık sürede en büyük yatırımları eğitim, kültür, spor ve sanata yaptıklarını ve görev süreci boyunca da bu yatırımların artarak devam edeceğini söyleyen Başkan Piriştina, “Bu dönem beş yıl boyunca kültürde ve eğitimde iddia ile söylüyorum; hiçbir il ve ilçe bizim kadar yatırım ve mesai vermiş olmayacak. Gönlümüzün, paramızın, mesaimizin ve gücümüzün yettiği kadar bu kentte kültürü, okumayı, sporu genişletmek ve geliştirmek için çalışacağız. Kültürle eğitimle anılmak en büyük hedefimiz. Bunu başaracağımıza inanıyorum” diye konuştu.
EĞTİME GÖSTERİLEN HASSASİYET
Piriştina, ilçede 30 bin çocuğa ücretsiz olarak dağıtılan çevreci ‘Başkan Amca’ kitapları, 1. ve 8. sınıf düzeyindeki 49 bin 100 çocuk ile 3 bin öğretmenin online eğitim imkanı bulduğu doğaya ve ekonomiye de katkı sağlayan online e��itim projesi ve çalışmalarına başlanan dört yılda 4 bin öğrenciye ücretsiz üniversiteye hazırlık kursları verecek olan Bilgi ve Eğitim Atölyesi’nin (BEM), eğitime gösterdikleri hassasiyetin somut örnekleri olduğunu belirtti.
“UYUMLU ÇALIŞMA ORTAMI”
Buca’da çok uyumlu bir çalışma ortamı yakaladıklarını ve beş yıllık görev süresinde Buca Belediyesi’nin çok daha faydalı hizmetlere imza atacağına inandıklarını söyleyen Ak Parti Grup Başkan Vekili Ünal Ömür, “Grubum adına söylemek isterim ki; sizinle burada gayet ahenkli ve uyumlu bir çalışma ortamı yakaladığımızı düşünüyorum. Buradaki arkadaşların da gayet iyi niyetli ve samimi olduğunu düşünüyoruz. Arkadaşlarımın söyledikleri sizlere katkı koymak içindir. Ümit ediyoruz ki Buca Belediyesi’nin bu beş yıllık sürede çok daha faydalı hizmetler yapacaktır” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Piriştina Bir Yılını Anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN